İçeriğe geç

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu göz ile ilgili çeşitli rahatsızlıkların olduğu durumlarda gözaltı ışık dolgusu uygulanır. Gözaltında morarma veya torbalanma, kirli çevresel faktörlere veya vitamin eksikliğine bağlı birçok duruma neden olabilir. Gözaltında meydana gelen herhangi bir renk değişimi ya da bozukluk, dış görünüşü önemli ölçüde etkileyen bir fiziksel durumdur ve göz altı ışık dolgusu özellikle yaşlılık belirtisi olan kişilerde gözaltı çukurluğu ve morlukları gözaltı bölgesinin görünümünü etkileyen faktörlerdendir.

Işık dolgusu gözaltında bulunan çöküklüğe uygulandığında gözaltı yanaklar ile aynı seviyeye gelir. Işık dolgusu, morlukları tedavi ederek cildin daha yeni, canlı ve dinamik görünmesini sağlar. Işık dolgusunda bulunan peptit, vitamin ve hyaluronik asit gibi maddeler, işlem yapılan bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve bu da gözaltı bölgesinin cildi yenilenir. Gözaltı bölgesinde bulunan çukurlar, ışık dolgusu uygulandığında yükselir ve yanak ile aynı hizaya gelir. Bu da cildi yeniden canlandırır.

gözaltı ışık dolgusu istanbul

Gözaltı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Işık dolgusu yapanlar, dolgunun uzun yıllar sürmeyeceğini bilmelidir. Gözaltı ışık dolgusunun kalıcı olma süresi kişiden kişiye değişir. Dolgu yaptıracak kişinin genetik yapısı, yaşam tarzı ve ışık dolgusu uygulamasında kullanılan dolgu miktarı bu süreyi belirler.

Işık dolgusu yapıldıktan sonra etkisi azalır. Bu durumda, aynı etkiye sahip yeni bir ışık dolgusu gerekebilir.

Gözaltı bölgesi için dolgu maddeleri özel olarak yapılır. Bu dolgu maddeleri genellikle hyalüronik asit içerir. İşlem sonrası ağrı, dolgu maddelerindeki hyalüronik asit nedeniyle oldukça düşüktür. Gözaltına ışık dolgusu yaklaşık yarım saat sürer. İşin kısa süreli olması nedeniyle çalışanlar aynı gün işlerine dönebilirler. Gözaltında bir işlem yapıldıktan sonra birçok farklı kızarıklık ve morluk oluşabilir.

Gözaltı ışık dolgusu, çeşitli gözaltı sorunları yaşayan kişiler için olumlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Işık dolgusu bir cerrahi işlem olduğu için, cerrahın deneyimine dayanarak, hastalar işlemden oldukça memnunlar. Gözaltı bölgesinde değişim ışık dolgusu uygulandıktan kısa bir süre sonra fark edilebilir. Bu yöntem, gözaltı bölgesindeki çeşitli sorunları tedavi etmek için kullanılır. Gözaltı bölgesinin canlı ve esnek bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur ve gözaltı bölgesinin daha parlak görünmesine yardımcı olur.

Gözaltına doğru bir şekilde uygun bir cerrah tarafından uygulanan ışık dolgusu, göz etrafındaki çukurların açılmasına yardımcı olur. Böylece gözaltı morlukları ve kararmaları önlenebilir.

 Işık dolgusunda bulunan peptit, vitamin ve hyaluronik asit gibi maddeler, işlem yapılan bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve bu da gözaltı bölgesindeki cildi yeniden canlandırır.

Gözaltı bölgesinde bulunan çukurlar, ışık dolgusu uygulandığında yükselir ve yanak ile aynı hizaya gelir. Bu da cildi yeniden canlandırır.

göz altı ışık dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltına uygulanan ışık dolgusunun farklı özellikleri vardır. Gözaltı ışık dolgusunda, dolgunun direkt derinin altına uygulanmaması en belirgin özelliğidir. Gözaltı bölgesine ışık dolgusu yapılırken, dolgu maddesi gözaltı kemiğinin üst kısmına yavaşça ve eşit bir şekilde uygulanır. Gözaltı ışık uygulamasına başlamadan önce cerrah, hasta hakkında bir dizi soru sorar. Cerrah, hastanın genel sağlık durumunu ve gözaltı bölgesine ışık dolgusu veya başka bir tedaviye mi ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra karar verir.

Gözaltı ışık dolgusu uygulamadan önce hastanın gözaltı bölgesi uygun şekilde temizlenir. Dezenfeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra, hastanın dolgu işlemi sırasında acı hissetmesini önlemek için gözaltı bölgesine yatıştırıcı kremler uygulanır. Dolgu maddesi, gözaltı bölgesinde uyuşma sağlandıktan sonra kademeli olarak işlemin yapılacağı bölgeye kanül yardımı ile enjekte edilir. Kanül ile doldurulan yerlerde kızarıklar oluşabilir. Bununla birlikte, bu kızarıklar normaldir ve yaklaşık dört ila beş saat içinde hafifler.

Gözaltı bölgesi için dolgu maddeleri özel olarak yapılır. Bu dolgu maddeleri genellikle hyalüronik asit içerir. İşlem sonrası ağrı, dolgu maddelerindeki hyalüronik asit nedeniyle oldukça düşüktür. Gözaltına ışık dolgusu işlemi yaklaşık yirmi ila otuz dakika sürer. İşin kısa süreli olması nedeniyle çalışanlar aynı gün işlerine dönebilirler. Gözaltında bir işlem yapıldıktan sonra birçok farklı kızarıklık ve morluk oluşabilir. Doktorunuz morluk ve kızarıklığı azaltmak için buz torbası tavsiye ederse, bunu mutlaka yapmak gerekir. İlk gözaltı ışık dolgusu işleminden sonra etki hemen görülür. Nihai sonuç için ortalama iki hafta gibi bir süre geçmelidir. Gözaltı ışık dolgusu, en iyi sonuçları elde etmek için mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Gözaltı ışık dolgusu, göz çevresine uygun malzemelerden yapılan bir dolgu malzemesi kullanılarak göz altındaki sorunlu bölgelere uygulanır. Göz altında daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Gözaltı ışık dolgusunun kullanılmasının birçok nedeni olduğunu görebiliriz.

Göz Altı Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Gözaltı ışık dolgusunu kimler yaptırabilir sorusu da en çok sorulan sorulardan biridir. Göz çevresinde kırışıklık, alt göz kapağında morluk, torbalar ve siyahlık olan kişiler genellikle ışık dolgusunu tercih eder.

Bu kişiler genellikle gözaltı ışık dolgusu tercih eder. 18 yaşından büyük olanlar ışık dolgusu yaptırılabilir. Işık dolgusu, göz çevresinde daha canlı ve daha iyi bir görünüm sağlar.

Gözaltı ışık dolgusunu kimler yaptırabilir sorusu da oldukça merak edilen sorulardan. Işık dolgusu genellikle şu kişiler tarafından tercih edilir:
 
• Göz çevresinde kırışıklık olan kişiler,
•  Alt göz kapağında morluk oluşan kişiler,
• Gözünün altında torba oluşan kişiler,
• Göz altında siyahlık olan kişiler.
 
Gözaltı için ışık dolgusu genellikle bu kişiler tarafından tercih edilmektedir. Işık dolgusu işlemi 18 yaşından büyük olan kişilere yapılabilir. Yapılan ışık dolgusu, göz çevresinde daha iyi ve canlı bir görünüm oluşturmaktadır.

Hemen Randevu Al

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Gözaltı ışık dolgusu yaptırmak isteyen kişiler, gözaltına uygun olan maddelerden yapılan dolgu malzemesi ile rahatlıkla dolgu yaptırabilirler. Gözaltı sorunları, çeşitli faktörlere bağlı olarak ışık dolgusu ile daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Gözaltı morluklarını, Gözaltı ışık dolgusu  gözaltı çukurlarını, göz çevresi kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını tedavi etmek için gözaltında kullanılacak ışık dolgusu etkili bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte, gözaltına uygulanan ışık dolgusu, diğer dolgular gibi kısa sürelidir. Işık dolgusunun kalıcılık süresi, kişinin genetik yapısına, yaşam tarzına ve kullanılan dolgu miktarına bağlıdır.

Gözaltı ışık dolgusu bir süre sonra etkisini kaybeder, bu yüzden aynı etkiyi tekrarlamak için yeni bir seans gözaltı ışık dolgusu gerekir. Gözaltı bölgesinde ışık doldurmak için kullanılan doldu maddede hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik asit dolgu maddesinin etkinlik süresi 1,5 ila 2 yıl arasında değişebilir. İki seans daha gözaltı bölgesine ışık dolgusu uygulanabilir, ancak dolgunun etkisi tamamen geçtikten sonra değil, etkisinin azalmasından sonra. Gözaltına doğru bir şekilde uygulanan ve uygun bir cerrah tarafından uygun bir şekilde uygulanan ışık dolgusu, göz etrafındaki çukurların kapatılmasına yardımcı olur. Böylece gözaltı morlukları ve kararmaları önlenebilir.

Işık dolgusunda bulunan hyalüronik asit, peptit ve vitamin gibi maddeler, işlem yapılan bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve bu da gözaltı bölgesindeki cildi daha taze hale getirir.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Gözaltına ışık uygulaması yapan kişiler, mümkünse ılık su ile duş almalıdır. Gözaltına ışık dolgusu yaptıran kişiler ilk iki gün boyunca yüzlerini hareket ettirmemeye ve mimik yapmamaya özen göstermelidir. Işık dolgusu yapıldıktan sonraki hafta, yoğun fiziksel aktivite gerektiren sporlar yerine hafif tempolu sporlar yapmayı tercih edin. Göz altına ışık dolgusu yaptıranlar, işlemden sonraki iki hafta boyunca sıcak veya soğuk havada kalmamaya dikkat etmelidir. Tedavi verimli olması için kış aylarında aşırı soğuklardan ve yaz aylarında aşırı sıcaklardan kaçınmalısınız.

Gözaltı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Gözaltı ışık dolgusu, göz çevresine uygun malzemelerden yapılan bir dolgu malzemesi kullanılarak göz altındaki sorunlu bölgelere uygulanır. Göz altında daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Gözaltı ışık dolgusunun kullanılmasının birçok nedeni olduğunu görebiliriz. Bu nedenler, gözaltında morluklar, göz altındaki çukurlar, göz çevresi kırışıklıkları ve gözaltı torbalarının tedavisi gibi olabilir.

Işık dolgusu, bu sorunların sonucu hızlı ve etkili bir tedavi yöntemidir. Işık dolgusu yapan kişinin dikkate alması gereken bir şey, dolgunun uzun yıllar sürmeyeceğidir. Gözaltı ışık dolgusunun kalıcı olma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre, Gözaltı ışık dolgusu  kişinin genetik yapısı, yaşam tarzı ve ışık dolgusu uygulamasında kullanılan dolgu miktarına bağlıdır. Işık dolgusu yapıldıktan sonra etkisi azalır. Bu durumda, aynı etkiye sahip yeni bir ışık dolgusu gerekebilir. Gözaltına ışık doldurmak için kullanılan malzemede hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik kullanılan bu dolgunun etkisi yaklaşık 1,5 ila 2 yıl sürer. Ek olarak, ışık dolgusu etkisinin azaldığı durumlarda, doktorun tavsiyesine uygun olarak bir seans daha gözaltına ışık dolgusu tedavisi uygulanabilir. Bu, etkiyi biraz daha uzun tutabilir.

Göz Altı Dolgusu Kaç Günde Oturur?

Gözaltına yapılan ışık dolgusunun kalıcılık süresi yaklaşık 1,5 ila iki yıldır. Gözaltı ışık dolgusu düzenli olarak yapılırsa kalıcılık süresi artar.

Gözaltı ışık dolgusu, işlem bittikten hemen sonra sonuçları gösterir. Gözaltı ışık dolgusu işleminin tamamlanması 15 gün sürer. Işık dolgusu işleminden sonraki on beş gün sonra hasta tekrar kontrol edilir ve ihtiyaç duyulduğunda tekrar kontrol edilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2024

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları 2024 gözaltında morarma veya torbalanma, çevre veya beslenme ile ilgili birçok durumdan kaynaklanabilir. Gözaltında meydana gelen herhangi bir renk değişimi ya da bozukluk, dış görünüşü önemli ölçüde etkileyen bir fiziksel durumdur. Özellikle yaşlılık belirtisi olan kişilerde gözaltı çukurluğu ve morlukları gözaltı bölgesinin görünümünü etkileyen faktörlerdendir. 

Gözaltı bölgesinin canlı ve esnek bir görünüme sahip olmasını ve parlak görünmesini sağlar. Gözaltı bölgesinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesini engeller. Bu nedenle ışık dolgusu genellikle tercih edilen bir seçenektir. Bununla birlikte, gözaltı ışık dolgusu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri, 2024 yılında gözaltı ışık dolgusu fiyatları ne kadar olacak? Gözaltına uygulanan ışık dolgusunun fiyatı, uygulanacak bölgenin büyüklüğüne, kullanılan dolgu malzemesinin türüne ve yoğunluğuna bağlıdır. Fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçerek doktorumuzdan randevu alabilir ve ön muayene yaptırabilirsiniz.

Instagram: dilberestetik

göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

Gözaltı Işık Dolgusuyla İlgili Sıkça Merak Edilen Soruları Sizler İçin Derledik;

Göz altı ışık dolgusu kaç TL?

Gözaltına uygulanan ışık dolgusunun maliyeti ne kadardır? Göz altı ışık dolgusu, uygulanacak bölgenin büyüklüğüne, kullanılan dolgu malzemesinin türüne ve dolgu malzemesinin yoğunluğuna bağlıdır.

Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçerek doktorumuzdan randevu alabilir, ön muayene yaptırabilir ve gözaltına ışık dolgusu işlemi yaptırabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu kaç yıl gider?

Gözaltına yapılan ışık dolgusunun kalıcılık süresi yaklaşık 1,5 ila iki yıldır. Gözaltı ışık dolgusu düzenli olarak yapılırsa kalıcılık süresi artar. Gözaltına ışık doldurmak için kullanılan malzemede hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik kullanıldığı için bu dolgu daha uzun süre etki gösterir.

Göz altı ışık dolgusu işe yarıyor mu?

Gözaltı ışık dolgusu, çeşitli gözaltı sorunları yaşayan kişiler için olumlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Işık dolgusu bir cerrahi işlem olduğu için, cerrahın deneyimine dayanarak, hastalar işlemden oldukça memnunlar. Işık dolgusu uygulamasının hemen ardından gözaltı bölgesindeki değişim fark edilebilir.

Göz altı ışık dolgusu körlük yapar mı?

Göz altına ışık dolgusu yapmak için özel maddeler kullanılır. Işık dolgusu yaptırmak isteyen kişiler, bu maddelerin göz altı dolgusu için zararlı olup olmadığını merak ediyor. Göz altına uygulanan ışık dolgusu körlük yapmaz ve zararlı değildir. Işık dolgusu işleminde kullanılan dolgu maddeleri hyalüronik asit, vitaminler, mineraller ve vücuda zarar vermeyen çok sayıda bileşenden oluştuğu için göze zarar vermez.

Işık dolgusu kaç seans yapılır? I

Işık dolgusu yaptırmak isteyenler, işlemin kaç seans yapılacağını merak ediyor. Işık dolgusu yapacak kişilere üç hafta aralıklarla yapılması önerilir. Toplamda üç seans önerildi ve ilk seanstan hemen sonra olumlu sonuçlar görülür. Gözaltı ışık dolgusu, hastanın durumuna göre bazen yalnızca bir seansta tamamlanır. Hastaların bazıları işlemden bir ay sonra tekrar bir dolgu işlemine ihtiyaç duyabilir.

Göz altı ışık dolgusu kimlere yapılmaz?

Gözaltı sorunları hafif olan kişiler için gözaltı ışık dolgusu tedavisi önerilir. Bununla birlikte, göz çevresinde daha karmaşık sorunları olan insanlar için uygun sonuçlar vermediği için önerilmez. Bununla birlikte, ışık dolgusu, hamile veya emziren kadınlara tavsiye edilmez çünkü cerrahi bir işlemdir. Kanında pıhtılaşma sorunları olanlar ve çeşitli bağışıklık gösteren hastalıklar olanlar için ışık dolgusu tavsiye edilmez. Sonuç olarak, gözaltı bölgesine ışık dolgusu yaptırmak isteyen kişiler önce uzman bir doktora danışmalı ve ona danışmalıdır.

Göz altı ışık dolgusu acıtıyor mu?

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyenlerin en endişe duydukları şeylerden biri de acı. Işık dolgusu yapılırken acı yoktur.

Gözaltı ışık dolgusu yapılmadan önce yüz ve göz çevresi temizlenir. Lokal anestezi veya sedasyon uygulanır. Bu prosedür göz çevresine uygulandığında, göz çevresinin bölgesi uyuşturulur. Sonuç olarak, ışık dolgusu yapılacak göz altı bölgesi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez.

Işık dolgusu kaç yaşında yapılır?

Göz altı bölgesinde meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle ışık dolgusu yapılır. Bu olumsuz görünen etkiler morluk, göz çevresinin çukurluğu ve yaşlanmaya bağlı kötülüktür. Bu nedenlerle, en erken 18 yaşından sonra ışık dolgusu uygulanabilir.

Mezoterapi mi ışık dolgusu mu?

Göz bölgesi ile ilgili çeşitli rahatsızlıklar yaşayan kişiler göz işlemi yaptırmak istiyor. Gözaltı morlukları yoğunsa mezoterapinin daha etkili ve verimli olduğunu belirtelim. Bununla birlikte, ışık dolgusu, kişinin göz çevresindeki morlukların ve göz çevresi çukurluğunun neden olduğu gölgelenme nedeniyle oluştuysa, daha etkili ve daha iyi sonuçlar verir.

Işık dolgusu ne kadar sürede erir?

Işık dolgusu için hyalüronik asit kullanılır. Işık dolgusu uygulaması sonrasında dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye canlılık ve ışıltı verir. Işık dolgusu, işlemden hemen sonra fark edilse de etki iki hafta sonra daha iyi anlaşılır. Işık dolgusunun kalıcılığı ortalama 1-2 yıl sürer.

Göz altı dolgusu şişlik ne zaman geçer?

Gözaltı ışık dolgusu göz çevresine uygulandıktan 48 saat sonra şişlik meydana gelir. Bununla birlikte, şişliklerin tamamen ortadan kalkması bir hafta sürer.

Gözaltı ışık dolgusu alerjik reaksiyona sebep olur mu?

Hyalüronik asit, göz bölgesine uygulanabilen dolgu malzemelerinde en sık kullanılan maddedir. Bu, vücutta doğal olarak bulunan bu maddenin cilde zarar vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, hyalüronik asit içeren dolgu maddesine uygulanan kişilerde alerjik reaksiyonlar çok nadirdir. Dolgudaki vitamin ve mineraller de cilt yapısıyla uyumludur. Göz altı ışık dolgusunun göze ve çevresine herhangi bir zararı yoktur.

Gözaltı ışık dolgusunun yan etkileri nelerdir?

Gözaltı bölgesine ışık dolgusu uygulanırken kullanılan malzemeler ve çevre temiz olmalıdır. Hijyenin sağlandığı bir uygulamada yan etkiler çok az olabilir. Göz çevresi hassas ve bol damarlıdır. Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu uygulamasında maksimum dikkat gösterilmelidir. Dolgu enjekte etmek için kullanılan kanüller temiz olmalıdır. Bu hijyen unsurlarına dikkat edilse de uygulama sırasında küçük yan etkiler görülebilir. Uygulama sırasında cildin alt yüzeyine inen kanüller göz çevresinde şişlik ve kızarıklık yapabilir. Bu durum normaldir. İşlemden dört saat sonra şişlik ve kızarıklık gibi sorunlar ortadan kalkar. 

Işık dolgusu ne kadar sürede erir?

Göz altına ışık dolgusu yapmak için özel maddeler kullanılır. Bu maddeler cilt ile uyumlu olduğundan, gözaltı ışık dolgusu işlemi göze zarar vermez.

Göz altı dolgusu şişlik ne zaman geçer?

Göz çevresine gözaltı ışık dolgusu uygulaması yapan kişilerde 48 saat sonra şişlik etkisi geçer. Fakat şişliklerin tamamen kaybolması 1 hafta sürer.

Gözaltı ışık dolgusu alerjik reaksiyona sebep olur mu?

Göz bölgesine uygulanabilen dolgu malzemelerinde en sık kullanılan madde hyalüronik asittir. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta doğal olarak bulunması ve cilde zarar vermemesinden kaynaklanır.

Bu sebeple hyalüronik asit içeren dolgu maddesi uygulanan kişide alerjik reaksiyonun oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca dolgu maddesinde kullanılan vitamin ve mineraller, cilt yapısı ile uyumludur. Bu nedenle göz altı ışık dolgusunun göze ve göz çevresine herhangi bir zararlı etkisi yoktur.

Gözaltı ışık dolgusunun yan etkileri nelerdir?

Gözaltı bölgesine ışık dolgusu uygulanırken göz çevresinin ve kullanılan malzemelerin steril ve hijyenik olması çok önemlidir. Hijyenin sağlandığı bir uygulamada yan etkilerin oluşma ihtimali oldukça azdır. Göz çevresinin bulunduğu bölge hassas ve damarların fazla olduğu bir bölgedir. Bu sebeple gözaltı ışık dolgusunun uygulamasında azami düzeyde dikkatli olunması gereklidir. Dolgu enjektesinde kullanılan kanüllerin temiz olması önemlidir. Bu hijyen faktörlerine dikkat edilse de uygulama sırasında küçük yan etkiler görülebilir. Uygulama esnasında cildin alt yüzeyine inen kanüller göz çevresinde kızarıklık ve şişliğe neden olabilir. Bu durum olağan bir durumdur. Kızarıklık ve şişlik gibi sonuçlar işlemden ortalama 4 saat sonra geçer. Göz altına uygulanan ışık dolgusunu uzman ve deneyimli bir doktora yaptırmak yan etkilerin görülme ihtimalini en aza indirir.

Göz altı ışık dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Göz altı ışık dolgusu uygulaması için hemen iletişime geçebilirsiniz.