İçeriğe geç

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Kişinin simasını belirginleştiren ve ona anlam katan en önemli yerlerden biri şüphesiz gözlerdir. Bu nedenle göz çevresi de sağlıklı bir cilt ve anlamlı bakışlar için son derece hassastır. Ancak zamanla ışıltısını ve canlılığını kaybeden cilt, hassaslaşır ve morluk oluşumuna neden olabilir. Özellikle göz çevresinin çok hassas olması, ihtiyacı olan bakımı sağlamak için de özel bir tedavi ve uygulama gerektirmektedir.
Yaşın ilerlemesiyle veya kimi insanlarda görülen kalıcı morluk oldukça rahatız edici olmaktadır. Gözaltı morlukları ve halkaları daha yaşlı ve hastaymış gibi bir görünüm oluşturması sebebiyle istenmeyen bir durum haline gelmektedir. Göz çevresine bilinçsizce yapılacak herhangi bir uygulama tehlikeli olabileceği için de mutlaka uzman bir hekimden yardım alınması gerekmektedir.

gözaltı ışık dolgusu istanbul

Göz Çevresindeki Morluklar ve Göz Torbaları

Özellikle gözün alt kısmında oluşan morluklar ve göz torbaları görünüm itibariyle sağlıksız ve mutsuz bir yüz ifadesi oluşturmaktadır. Sürekli olarak makyaj yardımı ile bu bölgeleri kapatmak geçici bir çözüm olduğu gibi bu uygulamaları devamlı yapmak da bölgedeki şikâyetlerin artmasına neden olmaktadır. Yüz bölgesinin en hassas yerlerden biri olan göz çevresindeki bu şikâyetlerin giderilmesi ancak doktorlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte göz bölgesini çevreleyen yağ tabakası incelir ve aşağı doğru sarkma eğiliminde olur. Bu az önce bahsetmiş olduğumuz şikayetlerin oluşmasına neden olur.

göz altı ışık dolgusu nedir

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, insanların vücudunda bulunan hyaluronik asidin gözaltı bölgesine dolgu işlemi olarak yapılması işlemidir. Bu dolgu işlemi iki yöntem uygulama şeklindedir. Bunlar;
Bahsetmiş olduğumuz hyaluronik asit,
Poly vitamin kompleksinden oluşmaktadır.
Öncelikle hyaluronik asit dediğimiz madde ile morluk veya sarkmanın olduğu bölgeye uygulama yapılır. Daha sonra ise işlemin uzun vadede kalıcılığını koruyabilmesi için poly vitamin kompleksi kullanılmaktadır. Göz bölgesine canlılık veren ve fresh bir görünüm sağlayan bu uygulama sayesinde çok daha sağlıklı bir yüze sahip olursunuz.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

İşlem için öncelikle göz çevresi bölgesine acı duyulmaması için anestezik krem uygulaması yapılmaktadır. Bazı dolgu uygulamalarının aksine gözaltı ışık dolgusu, deri altına değil kemiğin üstüne uygulanmaktadır.
Gözaltı bölgesinde şikâyeti olan herkes bu uygulamadan rahatlıkla faydalanabilmektedir. Erkekler de benzer problemlere sahip olduğu için bu uygulamayı sıklıkla tercih etmektedirler.

Hemen Randevu Al

Göz Altı Işık Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözaltı bölgesi hassas bir bölge olması sebebiyle dolgu işlem yapıldıktan sonra direkt güneş ışığından kaçınılmalıdır. Aynı zamanda ilk gün sıcak duş gibi bölgeyi etkileyebilecek etkenlerden uzak durulması gerekir. Uygulama sonrası buz kompresi yapılarak iyileşme süreci hızlandırılabilir. Aynı zamanda kişiye rahatlama hissi vermektedir.

İyileşme Süreci ve Riskler

Gözaltı ışık dolgusu işleminde kullanılan hyaluronik asit kişilerin vücudunda bulunan bir madde olması sebebiyle uygulamanın da olası bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak işlemin doğru yapılması son derece önemlidir. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.
İyileşme süreci ise uygulama yapılan göz bölgesinde birkaç gün süren kızarıklık veya cilt hassasiyetine göre morluklar oluşabilmektedir. Yaklaşık 3-4 gün içerisinde bu etkilerin görünümü de yok olmaktadır.

göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

Gözaltı Işık Dolgusuyla İlgili Sıkça Merak Edilen Soruları Sizler İçin Derledik;

Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra etkisini ne kadar süre korur?

Uygulama tekniğinde hyaluronik asit kullanıldığı için etkisi uzun süre devam etmektedir. Bu teknikle yapılan uygulamalarda yaklaşık 1 yıl devam eden etki söz konusudur. Ancak işlem her yenilendiğinde bu süre de uzamaktadır.

Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra günlük hayatıma rahatlıkla devam edebilir miyim?

Oldukça kolay uygulama yapılan bu işlem, sonrasında kızarıklık veya morluk gibi görünümlere neden olsa da en geç 1 hafta içerisinde geçmektedir. İşlemin yapıldığı birkaç gün bölgeyi korumak adına sıcak duştan ve hareketli sporlardan mutlaka kaçınılmalıdır. Daha sonra normal günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Uygulama sırasında ve sonrası ağrı ve acı gibi durumlar söz konusu olur mu?

Dolgu işlemi yapılmadan önce uygulanan lokal anestezi sayesinde ağrı duymazsınız. Gözaltı ışık dolgusu sonrasında gayet rahat ve sonuçtan memnun bir şekilde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusuyla birlikte farklı bir dolgu işlemi de yaptırabilir miyim?

Göz altı ışık dolgusu ile birlikte diğer dolgu işlemleri de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Doktorumuza talebinize iletmeniz durumunda size tavsiye edilen uygulamalarımızdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Diğer uygulamalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz yüz dolgusu, dudak dolgusu, çene dolgusu, jawline dolgusu, elmacık kemiği dolgusu ve nazolabial dolgusu yazılarımızı okuyarak merak ettiğiniz soruların cevaplarını da bulabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz uzman hekim uygulamalarımızın yanında steril ve profesyonel bir ortam sayesinde istediğiniz estetik görünüme hızlı ve kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Alanında uzman doktorumuz ile istediğiniz dolgu işlemini hakkında görüşmek ve bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçerek randevu oluşturmanız yeterli olacaktır…

Göz altı ışık dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Göz altı ışık dolgusu uygulaması için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?