İçeriğe geç

Jawline dolgusu yüzün daha çekici görünmesini sağlar. Yüzde çekici bir görünüm ve çene hattının daha belirgin olması için bu kozmetik uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem, özellikle çene konturunu vurgulayan ve çeşitli çene sorunlarını giderir. Bu uygulamalarda genellikle hyalüronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit dolgu malzemeleri kullanılır. Bu, uygulama bölgesini dolgun hale getirir ve hyalüronik asit içeren jawline dolgusu uygulamaları çenedeki kırışıklıkları ve çizgileri azaltır. Bu işlemler ayrıca çene asimetrisi gibi diğer deformasyonlarda da kullanılabilir. Hyalüronik asit dolgu malzemeleriyle uygulandığı için sağlıklı ve rahat bir estetik operasyondur.

jawline fiyat istanbul

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dolgu işlemine karar vermeden önce ilgili doktor gerekli incelemeleri yapar ve işleme geçer. Jawline dolgusu uygulamasının aşamaları şunlardır  İşlemden önce hastaya ağrı ve acı vermemek için anestezik krem uygulanır. Bölgenin kremle uyuşması için yirmi dakika gerekir.

 İşlem bölgesinin cilt altına uygun miktarda hyalüronik asit enjekte edilir. Dolgu, çene hattının daha belirginleşmesi için özellikle deri altına ve kemiklere enjekte edilir.

 Enjeksiyon yüz bölgesinde olumlu bir etki yarattı. Böylece yüz ve çene hattı daha uyumlu hale gelir.

 Çene ucundan burun ucuna kadar ideal bir açı oluşturulmaktadır. Bunun bir sonucu olarak estetik bir görsellik elde edilir.

İşlemden sonra bölge şişebilir ve mor olabilir. Bu morluklar ve şişlikler için doktorun tavsiyelerini dikkate almalısınız. Uygulama sonrası süreçte doktorun önerilerinin dikkate alınması çok önemlidir. Jawline dolgusu işleminin başarılı olması için öneriler dikkate alınmalıdır.

Uygulama tamamlandıktan sonra kişi günlük yaşamına geri dönebilir.

Doktorun uygun gördüğü zamanlarda kontrol seansı yapılmaktadır.

çene dolgusu fiyat

Jawline Estetiğinde Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır?

Çene dolgusu dahil olmak üzere diğer dolgu işlemlerinde kullanılan malzemenin genel olarak lifting etkisi göstermesi gerekir. Böylece, jawline dolgusu için hyalüronik asit en önemli malzemedir. Bu, uygulama alanının kemik yapısı içinde kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgularda da kullanılır. Bu iki madde insan vücudunda çok az miktarda bulunur ve sağlık için zararlı değildir.

Hemen Randevu Al

Hyalüronik Asit

İnsan vücudunda bulunan hyalüronik asit, su tutma yeteneğine sahip olduğu için kas ve kemiklerin sağlıklı olmasını sağlar. Bu asidin cilt yapısında azalması kuruluk, kırışıklık ve sarkmalara neden olur. Bu asidin bulunduğu malzemeler üzerinde yapılan işlemler yaşlanmayı geciktirmektedir. Jawline dolgusu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asidin birkaç avantajı vardır. Cilde daha esnek bir görünüm sağlar ve kırışıklıkları azaltır.

 Yara iyileştirici özelliklere sahiptir.

 Vücudun kas ve eklemlerinin hareket etmesine yardımcı olur.

 Cildin nemini ve canlılığını korur.

Kalsiyum Hidroksiapatit

Bu dolgu malzemesinin birincil özelliği, derideki kolajen ve elastin seviyelerini artırmaktır. Jawline dolgusu işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir çünkü kas, kemik ve kıkırdakta yenilenebilir. Bu madde, kolajen üretimini tetikleyebilir ve doğal olarak yeniden yapılanmayı teşvik edebilir. Bu nedenle, diğer dolgu malzemelerine göre daha doğal bir görünüm sağlar.

Jawline Kimlere Uygulanır?

Çene hattının alt kısmına bu dolgular uygulanır. Çenesinin bu görünümünden memnun olmayan insanlar genellikle çene dolgusu yaptırır. Bununla birlikte, çenedeki sorun bununla sınırlı değildir. Çene ve çene hattı boyunca birçok farklı sorun ortaya çıkabilir. Bu sorunları çözmek için dolgu işlemleri kullanılır. Sarkma ve kırışıklık olan gıdı bölgesi, kısa ve yumuşak bir çene ucu, yuvarlak yüz hatları, kısa ve dar bir çene yapısı, boyun derisinde kırışıklıklar, yüz ve çene arasında orantısız bir görünüm, çene hattında büyük hacim kaybı, çenenin olması gereken yerden daha uzun olması ve çenenin olması gereken yerden daha uzun olması gibi durumlar bu dolgu süreçlerini gerektirir.

Jawline Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu dolgu uygulamaları cerrahi işlemler değildir. Bununla birlikte, işlem sırasında enjeksiyon teknikleri kullanılmaktadır. Bu nedenle, jawline dolgusu yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Dolgu işleminden sonraki ilk 24 saat boyunca banyo yapmayın.

 1. Dolgudan sonra makyaj yapılabilir aşırıya kaçmamalıdır. enfeksiyonlara karşı dikkatli olun.
 2. İşlemden sonra sigara ve alkol içmemelisiniz.
 3.  İşlemden sonraki üç gün boyunca herhangi bir ağrı kesici ilaç veya vitamin hapları kullanılmamalıdır. İdeal olarak, ilaç kullanırken bir doktora danışmak önemlidir.
 4.  İşlemden sonraki ilk hafta çok fazla hareket etmemelisiniz.
 5. İşlemden sonra dolgu bölgesi son derece hassas ve duyarlı hale gelir. Bu nedenle, bölgeye olabilecek ağır darbelerden kaçınılmalıdır.
 6.  Dolgudan sonraki üç gün boyunca denize ve saunaya girmeyin.

 Dolgunun oturması yaklaşık bir ila iki hafta sürebilir. Bu süreçte zorlayıcı şeyler yapmamalısınız. Bu nedenle dolgunun etkisi daha uzun süre devam edecek.

Uygulamanın ardından doktorun önerdiği kremler ve ilaçlar kullanılabilir. Bununla birlikte, bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli şey, doktorun tavsiyelerine sadece uymaktır. İnternette yazılan veya başka birisinden öğrenilen bilgilerle krem veya ilaç kullanmamalısınız. Aksi takdirde çene dolgusu işlemi başarısız olabilir veya bölge enfeksiyon kapabilir.

Jawline Dolgusu İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tıbbi prosedürlerde olduğu gibi estetik operasyonlarda da belirli bir yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırı genellikle 18 yaş ve üstü kişileri kapsar. 18 yaşına kadar insanın kemik yapısı tam olarak oturmadığı için jawline dolgusu işlemleri 18 yaş öncesinde yapılmamalıdır. Bununla birlikte, bunun bazı istisnaları vardır. Özel durumlarda, doktor yaş sınırını değiştirebilir.

18 yaşından küçük kişiler dolgu işleminden yararlanmak istiyorlarsa, aile üyelerinin iznini almaları gerekir. 18 yaşın üzerinde olan kişiler, ailelerinin onayı gerekmeden işlemleri başlatabilir. Dolgunun uygulanması öncesinde kapsamlı bir muayene yapılmaktadır. Bu muayene sırasında herhangi bir tehlike ortaya çıkmazsa, işlemin yapılmasına karar verilir. Hasta, muayene sürecindeki tehlikeli bir durum hakkında bilgilendirilir ve uygun bir tedavi planı hazırlanır.

Jawline Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Jawline dolgusu, yüz ve çenelerini beğenmeyen insanlar için yaygın bir uygulamadır. Bu işlemler, yüz ve çene bölgesinde çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Kişinin kendine güveni de bu çekici görünümden kaynaklanır. Bu dolgu işlemlerinin başlıca faydaları şunlardır Yüzünüz daha çekici ve çekici hale gelir.

 1.  Çenenin uç kısımları daha net görünmektedir.
 2.  Çene hattı keskinleştirilir ve yüz V şeklini alır.
 3.  Yüz, boyun ve gıdı sorunları giderilir ve bu bölgede denge sağlanır.
 4.  Çene ucu sivrileşiyor ve yüz daha çekici hale geliyor.
 5.  Yüz ifadesi güçlendirilebilir.
 6.  Bu dolgu işlemleri tamamen kalıcıdır. İşlemin etkisi belirli bir süre geçtikten sonra burun dolgusu tekrar yapılabilir.
 7.  Herhangi bir önemli yan etki yoktur. Genel olarak, yan etkiler hafif derecede kızarıklık, morluk ve şişkinliktir.
 8.  İşlem, lokal anestezi kullanıldığı için acı vermiyor. Bu nedenle işlem rahattır.
 9.  Uygulama tamamlandıktan sonra günlük yaşama dönmek mümkündür çünkü iyileşme süreci gerektirmez.

Küçük dezavantajları olan bu dolgu işlemleri kolayca yapılabilir. Dolgudan memnun kalınmadığı takdirde eritilebilir. Bu, eski çene görünümünü geri kazandırır.

Dolgu da İyileşme Süreci Nasıldır?

Hyalüronik asit, dolgu işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Jawline dolgusu hyalüronik asit kullanılarak yapıldığından, bu uygulamada iyileşme süreci belirtilmemektedir. her bireyin vücut yapısı farklıdır ve farklı yan etkiler olabilir. Özellikle dolgu işlemi sonrası morarma, kızarıklık ve şişlik gibi hafif yan etkiler ortaya çıkabilir. Doktor, kızarıklık, morarma ve şişlik için kremler önerebilir. Dolgunun tamamlanmasından sonra dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. İşlemi takip eden birkaç saat boyunca yatış yapılmamalıdır.

 İlk 24 saatte yüzde birinde kızarıklık ve diğer yan etkiler meydana gelir. Dolayısıyla bölge çok hassas olduğu için diş dolgusu sonrası sıcak duş alınmamalıdır.

 Dolgunun hızlıca oturması için güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

 Doktor önerilerine uyulduğunda, tüm yan etkiler yaklaşık bir hafta içinde ortadan kalkar. Bu süreçte bölgeyi ağır darbelere karşı korumak çok önemlidir. Ek olarak, bölgenin enfeksiyondan korunması için dikkatli olunmalıdır.

Jawline Ne Kadar Kalıcı Bir Yöntemdir?

Hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemlerinin bir kalıcılık süresi vardır. Bununla birlikte, birçok faktör dolgunun kalıcılık süresini etkiler. Dolgu süresi, özellikle malzemenin yapısı, kullanım miktarı ve kişinin cilt yapısı tarafından etkilenir. Kalıcılık süresi, kullanılan doz miktarı arttıkça artmaktadır.

Jawline dolgusu uygulamaları düzenli olarak uygulandığında kalıcılık süresi de artacaktır. Vücudun her dolgu maddesinin eriyip kaybolması farklı bir sürede gerçekleşir. Bununla birlikte, her bireyin çene yapısı farklı olduğundan, dolgunun kalıcılık süresi de değişebilir. Dolgunun iyileşme süresi genellikle altı ila on iki ay arasındadır.

Dolgu yapıldıktan sonra kişi memnun kalmazsa, özel yöntemler aracılığıyla dolgu maddesi hızlı bir şekilde eritilir ve etkisini kaybeder. İyi bir bakım ve dışarıdan müdahale olmadığında, bu dolgu işlemleri 1,5 yıla kadar dayanabilir.

Jawline Tekrar Uygulanabilir mi?

Dolgu işleminin tekrar uygulanabilmesi için lifting etkisi olan maddelerin süreçte kullanılması gerekir. Dolgu işlemlerinde genellikle hyalüronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit kullanılır. Bu dolgu maddeleri uygulandıktan sonra belirli bir süre sonra cilt tarafından emilmekte ve bu süre zarfında lifting etkilerini kaybederler. Jawline dolgusu işleminin etkisi 1-1,5 yıl kadar sürebilir, bu iki dolgu maddesi belirli bir süre sonra eriyecektir.

Ciltte eridikten sonra dolgu tekrar uygulanabilir. Bununla birlikte, işlemin tekrar yapılmasından önce bir doktora danışılmalıdır. Bu, önceki dolgunun etkisinin geçip geçmediğini belirlemek için yapılır. Önceki dolgu eridikten sonra yeni bir dolgu uygulanmalıdır. Bu, dolgunun başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Herhangi bir yan etki veya alerjik reaksiyon meydana geldiyse, ilgili doktor daha sonraki dolgu işlemini önermez. Dolayısıyla, belirli bir süre boyunca dolgu işlemlerinden kaçınmak kişinin sağlığı için en önemli seçeneklerden biridir. Bununla birlikte, işlem öncesinde kapsamlı bir değerlendirme yapılarak dolgunun kişiye uygun olup olmadığı belirlenir. Bu, olası sorunların önlenmesini sağlar.

Jawline Dolgu Diğer Dolgularla Birlikte Uygulanabilir Mi?

Bazı durumlarda, ağız dolgusu işlemleri kişinin istediği görünüme ulaşmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle, doktor işlem öncesinde kapsamlı bir inceleme yapar. Bu analizler ve değerlendirmeler sonucunda, ihtiyaç duyulduğunda yüz ve çene dolgusu işlemleri aynı anda gerçekleştirilebilir. Elmacık, alın, yanak, burun, dudak ve çene dolguları, jawline dolgu işlemlerine ek olarak yapılacak diğer uygulamalardır. Bu işlemlerin bir arada yapılmasıyla ideal bir görünüm sağlanabilir.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2024

Jawline dolgusu fiyatları 2024 çene hattı dolgusu işlemleri, cerrahi süreçleri içermediği için daha ucuzdur. Bu dolgu işlemleri ucuz ve rahat oldukları için sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı nedenlerle, bu dolgu işlemlerinin fiyat aralıkları değişebilir. Fiyatlar, işlemi yapan doktor, ekibi, işlem merkezi, hizmetler ve kullanılacak ekipmanlara göre değişir.

Dolgu malzemesinin kalitesi ve miktarı, dolgu işleminin fiyatını etkileyen en önemli bileşenlerdir. Enjekte edilecek dolgunun miktarı arttıkça çene dolgusu fiyatları da artıyor. İşlemden önce, fiyat ve diğer prosedürlerle ilgili kapsamlı bir araştırma yapılabilir. Bununla birlikte, jawline dolgusu süreçleri ve maliyetleri hakkında en doğru bilgiyi, işlemin yapıldığı yerden alabilirsiniz.

Instagram: dilberestetik

Jawline dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Bu dolgu işlemleri belirli amaçlarla yapılmaktadır. Bununla birlikte, çene hattını belirginleştirmek ve çene hattındaki deriyi sıkılaştırarak genç bir görsellik elde etmek en önemli hedefler arasındadır. Çene hattı keskinleşiyor ve daha belirgin hale geliyor, bu da onu normalden daha genç gösteriyor. Böylece jawline dolgu işlemleri hem genç hem de ileri yaşlarda tercih edilmektedir, çünkü bu işlemler genç bir yüz sunar.

Jawline Dolgunun Cilt Sarkmalarına Etkisi Var Mıdır?

Jawline işlemlerinde kullanılan dolgu malzemeleri kaldırma etkisine sahiptir. Cildin daha sıkı ve çekici görünmesini sağlar. Cildi sıkılaştırdığı için bu dolgu işleminin sarkmalar ve kırışıklıklar üzerinde olumlu bir etkisi olduğu söylenebilir. Çene hattı dolgusu, özellikle ciltte kırışıklık ve sarkma sorunları yaşayan kişiler için birçok sorunu ortadan kaldırır.

Jawline Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Çene dolgusu işlemlerinde kullanılacak olan CC miktarı bireysel olarak değişebilir. ortalama bir miktar verilecekse, bu 2cc/ml veya 2 enjektör dolgudur. Bu miktar, bireyin sorununa bağlı olarak değişebilir. Bazı durumlarda, çene bölgesinin büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla dolguya ihtiyaç duyulurken, diğer durumlarda çok az dolgu ile küçük dokunuşlar yapılabilir.

JawLine Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Hyalüronik asit dolguları belirli bir kalıcılık süresine sahiptir. İşlem kalıcı olmadığından kolayca yapılır ve kişi dolgunun görünümünden memnun olmadığı zaman geri alınabilir. Çene hattı dolgusu, erimeden önceki süreçte belirli bir nedenle memnun kalınmazsa geri alınabilir. Bunun için doktorunuzu ziyaret etmek ve çene dolgusunun eritilmesini talep etmek gerekir.

JawLine Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Dolgu işlemleri son derece hızlıdır. Çene dolgusu işlemi öncesinde uygulanan anestezik krem, uygulama bölgesini uyuşturmak için kullanılır. Uyumak için yaklaşık on ila yirmi dakika gerekir. Dolgu, uyandıktan sonra yapılmaktadır. Dolgu da yaklaşık yirmi ila otuz dakika sürer. Bu nedenle çene dolgusu ve diğer dolgu işlemleri yaklaşık kırk beş dakikadan bir saate kadar süren uygulamalar olarak öne çıkmaktadır.

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Bu dolgu işlemlerini yaptırmanın belirli amaçları vardır. Ancak en temel amaçlar çene hattını belirginleştirmek ve çene hattındaki deriyi sıkılaştırarak genç bir görsellik elde etmektir. Özellikle çene hattı keskinleştiği ve daha belirgin bir hale geldiği için normalden daha genç bir görünüme kavuşulmaktadır. Bundan dolayı jawline dolgu işlemleri hem genç hem de ileri yaşlarda tercih edilmekte ve bu süreçlerden sonra genç bir yüz ortaya çıkmaktadır.

Jawline Dolgunun Cilt Sarkmalarına Etkisi Var Mıdır?

Jawline işlemleri için kullanılan dolgu malzemeleri lifting etkisi yaratmaktadır. Bu etki cildin sıkılaştırılmasını ve güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Cilt sıkılaştığı için bu dolgu işleminin kırışıklık ve sarkmalar üzerinde olumlu bir etki sunduğunu söylemek doğru olacaktır. Özellikle ciltte kırışıklık ve sarkma sorunu yaşayan kişiler çene hattı dolgusu işlemlerini yaptırarak pek çok sorundan kurtulmaktadır.

Jawline Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Çene dolgusu işlemlerinde kullanılacak olan CC miktarı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak ortalama bir miktar verilecekse bu 2cc/ml ya da 2 enjektör dolgudur.

Bu miktar kişinin sorununa göre değişebilmektedir. Bazı durumlarda az bir dolgu miktarı ile küçük dokunuşlar yapılabilirken bazı durumlarda çene bölgesinin büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla miktarda dolguya gereksinim duyulabilmektedir.

JawLine Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Hyalüronik asitle gerçekleştirilen dolgu işlemleri belirli bir kalıcılık süresine sahiptir. Kalıcı olmadığı için kolaylıkla yapılan işlemlerdir ve kişi dolgunun görünümünden memnun olmadığı zaman işlem geri alınabilmektedir.

Dolgunun erimesinden önceki süreçte belirli bir nedene bağlı olarak dolgudan memnun kalınmazsa çene hattı dolgusu geri alınabilir. Bunun için yapılması gereken şey doktora başvurmak ve çene dolgusunun eritilmesini istemektir.

JawLine Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Dolgu işlemlerinin süresi oldukça kısadır. Çene dolgusu işlemi öncesinde anestezik krem kullanılmakta ve bu uygulama bölgesini uyuşturmaktadır. Uyuşma için beklenilen süre 15-20 dakikadır.

Uyuşma gerçekleştikten sonra dolgu işlemine geçilmektedir. Dolgu işleminin yapılması da 20-25 dakika kadar sürmektedir. Dolayısıyla çene dolgusu ve diğer dolgu işlemleri yaklaşık olarak 45 dakika ve 1 saat arasında süren uygulamalar olarak öne çıkmaktadır.

JawLine Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur mu?

Çene hattı dolgusu için enjeksiyon kullanılır. Bu işlemlerde vücuda dışarıdan bir madde enjekte edildiği için vücudun bu maddeyi kabul etmesi biraz zaman alır. Bu süre boyunca şişlik, morarma, kızarıklık ve ödem gibi yan etkiler meydana gelir. Bir haftada işlikler tamamlansa da ödemin tamamen tamamlanması birkaç haftayı bulabilmektedir.

JawLine Dolgusu Kaç Ay Kalır?

Dolgunun ömrü kişiden kişiye değişebilir. Kalıcılığın süresini etkileyen birçok şey vardır. Bu faktörler arasında çene yapısı, çene sorunları, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve miktarı ve doktorun deneyimi yer alır. Dolgu işlemleri genellikle altı ila on iki ay sürer ve bazen 1,5 yıla kadar uzatılabilir. İşlem bittikten sonra tekrar dolgu yapılırsa kalıcılık süresi uzatılabilir.

Ağrılı Bir Uygulama mı?

Dolgu işleminin ağrılı mı yoksa ağrısız mı geçeceği, kullanılan malzeme türünden etkilenir. Hyalüronik asitli malzemeler kullanılırsa işlem oldukça kolaydır. Bu dolgu işlemleri sırasında anestezik krem kullanılır ve bölge uyuşturulur. Bu nedenle işlem sırasında kişi herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Yağ enjeksiyonu yoluyla dolgu uygulandığında, hastadan yağ alınması gerekebilir, bu da acı verici olabilir. Kişinin acı eşiği de acı hissetmesini etkiler.

JawLine Dolgusu Kaç ml?

Dolgunun kullanılacağı miktar kişiden kişiye değişebilir. Çene hattı dolgusu için çene ucunun yanı sıra diğer bölgeler işleme tabi tutulur. Bununla birlikte, çene hattındaki her alan için kullanılacak miktarda farklılık gösterir. Dolgu malzemesi genellikle 1 ila 3 mililitre arasında kullanılır.

JawLine Dolgusu Kaç cc?

Dolgu oranı da kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun temel nedeni, herkesin arzu ettiği ve arzu ettiği estetik görünümün farklı olmasıdır. Bu nedenle, dolgu miktarı da buna göre değişmektedir. Bununla birlikte, bu işlemlerde sıklıkla kullanılan dolgu miktarı 2 cc/ml veya iki enjektördür.

Jawline dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Jawline Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.