İçeriğe geç

Belirgin ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler başvurduğu bir yöntem olan jawaline dolgusu çene ucundan kulağın ön kısmına kadarki bölüme uygulanmaktadır. Günümüzde ise en çok tercih edilen estetik uygulamalarından birisidir. Yüz hatlarına daha karakteristik ve zarif bir görünüm kazandıran jawline dolgusu, kadınların yanısıra erkekler tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Erkeklere daha masculen bir görünüm elde etmeleri için uygulanarak karizmatik bir yapı oluşturulmasına yardımcı olur.

jawline fiyat istanbul

Jawline Dolgusu Nedir?

Jaweline dolgusu, çene hatlarının belirginleşmesi yardımcı olurken daha fotojenik bir yüz hatları da oluşturmaktadır. Günümüzde rahatlıkla uygulanabilen bu estetik işlemler, cerrahi operasyonlardan kaçınanların da hayal ettikler yüz hatlarına kavuşmalarını sağlamaktadır.

çene dolgusu fiyat

Jaweline Dolgusunun Tercih Edilme Nedenleri

Jaweline dolgusunun estetik görünümün yanında kişiye kattığı birçok artı değer bulunmaktadır. Bu dolgu türünün tercih edilme nedenleri ise;

  • Çene kısmının yüz hatlarına göre küçük kalması veya büyük bir çene yapısına sahip olmak,
  • Çenenin sarkması veya orantısız bir görünüme sahip olması,
  • Çene hatlarının belirgin olmaması
  • Çene bölgesindeki şekil bozuklukları,
  • Çene ucunda gamze bulunması (özellikle kadınlarda istenmeyen bir durumdur),
  • Kilo nedeniyle çok oval bir yüz hattına sahip olmak vb. nedenle jaweline uygulamasının tercih edilmesi nedenleri arasındadır.

Keskin ve belirgin yüz hatlarının getirdiği özgüven ve simetrinin sağladığı güzel görünüm, birçok kişinin hayalidir. Çoğu kişi diğer dolgu türlerini aksine jaweline dolgusu hakkında daha az bilgiye sahiptir. Ancak uygulaması en az diğer olgu türleri kadar kolay ve mükemmel sonuç sağlamaktadır.

Hemen Randevu Al

Jawaline Dolgusu Uygulaması

Çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uygulanan jaweline dolgusu, çene ve yanak kısmı da dahil bu bölgelerde mükemmel bir görünüm sunmaktadır. Kadınlarda zarif erkekler de ise karizmatik bir görünüm oluşturan bu dolgunun uygulama işlemi ise sanılanın aksine oldukça kolaydır.
Alt yüz bölgesine uygulanan jaweline dolgusu, hyaluronik asit veya yağ dolgusu (hastanın kendi vücudundan alınmaktadır) yöntemleri kullanılarak yapılabilmektedir.
Jaweline dolgusu uygulaması yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama aşamasında çene hattına ve çene ucuna dolgu malzemesinin enjekte edilmesi ile daha karakteristik ve estetik bir görünüm kazandırılır. Bu sayede çene ile yüz hatları arasında uyumlu ve göze hitap eden göz alıcı bir görüntü ortaya çıkar.
Uygulama aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi de jaweline uygulamasının sonucunu ve kalıcılığını etkilemektedir. T.C Sağlık Bakanlığı Onaylı ve en kaliteli ürünler kullanılan yapılan dolgu işlemleri her bireyin yüz hatlarını uyumlu olacak şekilde uygulanmaktadır. Bunun için de uzman doktorunuz tedavi öncesi yüz hatlarınızı inceleyerek size en çok yakışacak dokunuşları belirler.

Jawline dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Jaweline Dolgusunun Anvantajları Nelerdir?

Cerrahi bir işlem gerektirmeyen jawaline dolgusu kısa sürede uygulanabildiği için oldukça cazip bir estetik işlemidir. Ayrıca kişini günlük yaşamını aksatmaması ve yüz bölgesinde herhangi bir kesi olmaması da rahat bir iyileşme süreci sağlamaktadır. Dolgu işleminde kullanılan hyaluronik asidin sağladığı lifting etkisi sayesinde cilt toparlanır ve daha genç bir görüntü sunar.

Jaweline dolgusu yanaklardaki sarkmaların giderilmesinde etkili midir?

Elbette, bu dolgu uygulamasının çene hatlarını belirginleştirmek ve daha çekici bir görünüm yaratmasının yanında yüzdeki sarkmaların giderilmesinde de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda genç bir görünüm elde etmek isteyen hastalarımızın ihtiyaç duyduğu bir estetik işlemlerinden de birisidir.

Erkekler de jaweline dolgusu yaptırabilirler mi?

Evet, özellikle daha masculen ve karizmatik yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler için jaweline dolgusu en doğru uygulama olacaktır. Çene formunu düzelterek keskinleştiren dolgu uygulaması, çekici yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler için de uygulanabilmektedir.

Jaweline Dolgusunun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Jaweline dolgu uygulaması tamamen kalıcı değildir. Ancak kişini kaçıncı kez yaptırdığına göre kalıcılık süresi değişmektedir. İlk uygulamanın kalıcılık süresi ortalama 6-9 ay olmaktadır. İkinci ve üçüncü sefer yapılan dolgu işlemi ise yaklaşık 1-1,5 yıl kadar kalıcılığını koruyabilmektedir.

Ne kadar süre ile jaweline dolgusu uygulamasını yenilemek gerekir?

Bu durum kişinin cilt yapısına bağlı olmakla birlikte en doğru kararı verecek kişi elbette uzman doktorumuzdur. Özellikle ilk kez yaptıranlar için kalıcılık süresi ortalama 6-9 ay olsa da bu süre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle dolgunun etkisini yitirmeye başladığını fark ettiğinizde uzman hekiminizle görüşebilir ve yönlendirmesi doğrultusunda 2. seans için randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Günümüzde daha çekici ve simetrik yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler için mükemmel bir çözüm yolu olan jaweline dolgusu, fotojenik bir görünüm kazandırmanın aynı sıra doğallığınızdan da ödün vermenizin de önüne geçmektedir. Sizler de estetik işlemlerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilir ve dolgu yaptırarak göz alıcı bir görünüm elde etmek için randevu alıp kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz

Jawline dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Jawline Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?