İçeriğe geç

Burun dolgusu, yüz hatlarına en kibar ve en estetik görünümü veren burun dolgusu, en çok tercih edilen estetik işlemlerinden birisidir. Özellikle yıllardır yapılan burun ameliyatlarının aksine iyileşme süreci ve herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemesi çok daha cazip ve korkusuz süreç sağlamaktadır. 

burun dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu (Liquid Rhinoplasty), cerrahi bir işlem gerektirmeden burun bölgesine enjekte edilen dolgu malzemesi ile burna estetik bir görünüm kazandırma işlemidir. Burun dolgusu için herhangi bir kesi işleminin yapılmaması sayesinde ameliyat olmaktan çekinenler için daha rahat bir işlem olabilmektedir.
Estetik bir görünüm kazandıran burun dolgusu sayesinde burun ucu daha kalkık gösterilebilmektedir. Aynı zamanda kemerli burun görünümü ve aşağı doğru kavise sahip burunlarda daha kibar bir görüntü elde etmek de mümkündür. Fotojenik bir görünüm kazanmanıza yardımcı olan burun dolgusu doğal güzelliğinizi kaybetmeden elde edebileceğiniz estetik yöntemleri arasında yer almaktadır.

Burun Dolgusunun Tercih Edilme Sebepleri

Burun dolgusu, burun ameliyatından çekinen ancak burun estetiği yaptırmak isteyenler için mükemmel bir tercihtir. İyileşme süreci gerektirmeyen burun dolgusu kolayca tekrarlanabilmektedir.
Ayrıca kalıcı işlemlerden memnuniyetsizlikten çekinen kişiler için en doğru tercih şüphesiz burun dolgusu olmaktadır. Bu nedenle günümüzde en az burun ameliyatı kadar tercih edilmektedir. Diğer birçok estetik uygulama gibi kadın veya erkek fark etmeksizin doktor onayı alındığı takdirde isteyen kişilere uygulanabilmektedir.

Burun Dolgusu Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği mutlaka uzman bir hekim veya estetik cerrahı tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Özellikle günümüzde artan merdiven altı uygulamalar, kişilerde kalıcı hasarlar ve enfeksiyon oluşmasıyla sonlanabiliyor. Bu durum ilerlediğinde ise istenmeyen görüntüler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bu işlemleri yapabilecek yetkili yani doktorlar tarafından yapılması çok önemlidir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise doktorunuzun önerilerine öncelik vermenizdir. Herkesin burun yapısı ve yüz hatları farklıdır. Bu nedenle isteğinizden çok yüz hatlarınıza uygun bir işlem yapılması önceliğiniz olmalıdır. Bunu size sağlayacak en doğru kişi de doktorunuzdur. Doktorunuzla birlikte nasıl bir uygulama yapılabileceğini ve bu işlem sizi mutlu edecek mi, bunları bir uzmandan dinlemek çok daha doğru olacaktır.

Hemen Randevu Al

Burun Dolgusunu Avantajları Nelerdir?

  • Burun dolgusu, burun ameliyatının aksine acısız ve ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Ciltte herhangi bir kesiğe ya da kırılmaya gerek duyulmadan kolayca yapılabilir.Bu sayede acısız ve çok daha hızlı bir şekilde yapabilmektedir.
  • Burun dolgusu işlemi kişinin günlük hayatını aksatmadan kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır.Hızlı bir iyileşme sürecine sahip burun dolgusu, burundaki eğrilik veya burnun ön kısmının aşağı doğru kıvrımını düzeltmek için rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Burnun uç kısmının kaldırılarak estetik bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.
  • Yapılan işlem iz bırakmadığı için dışarıdan bakıldığında herhangi bir operasyon izi veya şişliği görülmemektedir. Bunun yanında beklenmedik komplikasyonlar minimuma indirilmektedir.
  • Aynı zamanda işlem etkisini yitirdikten sonra yenilemek ve tekrar aynı estetik görünümü kazanmak da olukça kolaydır.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

  • Burun dolgusunun zararlı bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak burun ameliyatı gibi kalıcı bir sonuç sağlamaz bu nedenle devamlılık isteniyorsa ise belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.
  • Bir diğer dezavantajı ise burunda sınırlı derecede düzeltme ve estetik görünüm oluşturulabilmesidir.
  • Kısacası; daha küçük bir burun veya burundaki kemiğin dolgu ile düzeltilemeyeceği durumlarda burun dolgusu yetersiz kalabilmektedir.

Burun dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Burun dolgusunu herkes yaptırabilir mi? Hangi durumlarda burun dolgusu yaptıramam?

Burun dolgusu uygulama açısından en zararsız yöntemlerden birisidir. Ancak solunum yollarınızla ilgili kronik rahatsızlıklarınız bulunuyorsa veya Kulak Burun Boğaz hekiminiz size bu gibi işlemlerin yapılamayacağını belirttiyse burun dolgusu yaptırmanız sakıncalıdır. Bu nedenle doktorunuz da bu işlemi gerçekleştiremez.

Burun dolgusu işlemi gerçekleştirilirken canım yanar mı? Bunun için öncesinde bir uygulama yapılıyor mu?

Burun dolgusu işlemi yapılırken lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu sayede uygulama esnasında duyulacak acı minimize edilir ve süreç çok daha acısız ve rahat geçer. Elbette uygulama sonrası birkaç saatliğine uygulama yapılan bölgede hassasiyet olabilmektedir.

Burun dolgusu yaptırdığımda burnum büyür mü?

Dolgu işlemi burun bölgesine enjekte edilen hyaluronik asit dediğimiz bir madde yardımıyla yapılmaktadır. Bu aşamada burna bir dolgu işlemi yapıldığı için büyüme gerçekleşebilmektedir. Ancak bu durum hiçbir estetik kaygıya neden olmamaktadır. Her zaman için yüzünüze en uygun ve sizi en iyi gösterecek şekilde uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Burun dolgusunu kalıcılığı ne kadar sürer? Tekrarlamak için ne kadar beklemeliyim?

Burun dolgusu yapılan kişini burun yapısına göre değişebilmektedir. Her cilt tipi farklı özellik gösterdiği gibi her dolgu da uygulama yapılan kişinin cilt ve kemik yapısına göre değişiklik gösterecektir. Dolgu işlevini kaybetmeye başladığında doktorunuza başvurarak uygulamayı yenilemesini isteyebilirsiniz.

Burun dolgusu fiyatları ne kadar ? Burun dolgusu fiyatları neye göre değişiyor?

Kişiye özel dozda dolgu malzemesi ile burna uygulandığu için Burun dolgusu fiyatları, değişiklik göstermektedir. Bu sebeple mutlaka uzman doktorlara danışmanız gerekmektedir.

Burun dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Burun Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?