İçeriğe geç

Çene Dolgusu

Yüz şeklinizi en güzel gösteren bölgelerden biri çene yapınızdır. Kibar ve yüzünüzle uyumlu simetrik bir çene yapısına sahip olmak çoğu kadın ve erkeğin hayalidir. Çok sivri bir çene kişinin yüzünü daha uzun gösterirken çok yuvarlak bir çene daha kilolu gösterebilmektedir. Bu görünümden kaçınmak ve kibar yüz hatlarına sahip olmak için çene dolgusu en kolay ve acısız yöntemdir.

çene dolgusu istanbul

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu; çene bölgesinde oluşan asimetrik görüntüyü ve estetik görünüm isteyen kişilerin, hayal ettikleri çene yapısına ulaşabilmesi için deri altına enjekte edilen hyaluronik asitten meydana gelmektedir. Cildinizle tamamen uyumlu ve en kaliteli ürünlerin kullanımıyla gerçekleşen bu işlem, çene görünümünde daha güzel ve yüz hatlarıyla uyumlu bir sonuç elde etmeyi sağlamaktadır.
Çene dolgusu bilmeyenler için zorlu bir işlem gibi gözükse de oldukça acısız ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sizin için hazırlanan steril ortamda uzman hekiminiz tarafından gerçekleştirilen çene dolgusu rahatlıkla uygulanabilmektedir. Hyaluronik asidin yanında yağ greftleri de çene dolgusu için kullanılmaktadır. Yağ greftleri çene dolgusu için sıkça kullanılan bir yöntemdir ve kişinin kendi yağ hücrelerini alınarak çene bölgesine enjekte edilmesiyle gerçekleşir.

çene dolgusu fiyat

Çene Dolgusu Yapılan Durumlar

  • Çene hatlarının belirsiz olması,
  • Çene ucunda daha çok erkeklerde bulunan çene gamzesinin olması,
  • Çene bölgesindeki sarkmalar
  • Çenenin çok geride olması veya çok çıkık durması,
  • Çene kalıcı hale gelen yaranın çukur bir görünüm yaratması,
  • Çenedeki asimetrik görünüm sebebiyle çene dolgusu yapılabilmektedir.

Hemen Randevu Al

Çene Dolgusu Uygulama Aşaması

Çene dolgusu yapılacağında eğer hyaluronik asit dolgusu yapılacak ise bu işlem yaklaşık 15-20 dakika sürebilmektedir. Oldukça yaygın ve kolay olan bu yöntem günümüzde de en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ancak yağ hücrelerinin alınarak çene bölgesine enjekte edilmesi yöntemi uygulanacak ise liposuction yöntemi kullanacağı için hastanın karın veya basen bölgesinden yağ alınması gerekmektedir. Basit bir işlem gibi gözükse de ameliyat kapsamında değerlendirilmektedir. Bu nedenle ortalama 1 saatlik bir süre gerektirir.
Kalıcılık açısından bakıldığın her yöntemin farklı sürelerde ömrü olsa da hyaluronik asit 6 ay ila 1 yıl arasında değişir

Çene dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Erkekler de çene dolgusu yaptırabilirler mi?

Günümüzde en az kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilen çene dolgusu, daha karizmatik ve masculen bir görünüm için oldukça sık başvurulan yöntemler arasındadır. Estetik algısının doğal görünümden bir farkının olmadığının anlaşılması sayesinde cinsiyet fark etmeksizin rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Çene dolgusu yaptırdıktan sonra şişlik veya morluklar oluşur mu?

Elbette bu durum kişinin cildine ve uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Hyaluronik asit uygulaması en acısız yöntemlerden biri olduğu için iyileşme süreci dahi gerektirmez. Oluşabilecek morluk veya şişlik durumlarında buz kompresi yeterli olmaktadır. Yağ hücreleri ile yapılan işlem ise liposuction işlemi gerektirdiği için tam bir iyileşme süreci için 7-10 gün gibi bir süre gerekebilmektedir.

Çene dolgusu yaptırma güvenli midir? Hangi durumlarda çene dolgusu yapılmaz?

Çene dolgusunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle bu işlem son derece güvenlidir. Günümüzde de ameliyat ve cerrahi operasyonların aksine sıklıkla tercih edilme sebebidir. Ancak doktorunuz farklı sağlık sebepleri nedeniyle dolgu yapılmasını önermiyor ise bu gibi durumlarda işlem gerçekleştirilmemektedir.

Çene dolgusu kırışıklık gidermek için kullanılabilir mi?

Çene bölgesindeki kırışıklık oluşumu kimileri için kulağa tuhaf gelse de genetik yapı veya mimik kullanımı sebebiyle kırışıklığın görüldüğü bölgeler arasında yer alır. Bu nedenle göz ve alın çevresinin yanında kişileri çok daha fazla rahatsız edebilmektedir. Çene dolgusu da burada yer alan kırışıklıkları gidermek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Çene dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Çene Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?