İçeriğe geç

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu Yanak bölgesindeki değişiklikler yaşla birlikte ortaya çıkar ve bu değişikliklerin düzeltilmesi için elmacık kemiği dolgusu işlemleri kullanılır.

Bu işlem, elmacık kemiği üzerinde daha belirgin ve dolgun bir görünüm elde etmek için kullanılır. Hacim kaybı olduğunda da bu dolgu işlemi yapılabilir.

Elmacık kemiğinin keskin görünümü, çene hattını daha da belirginleştirir. Böylece daha çekici bir yüz görünümü ortaya çıkmaktadır.

Elmacık kemikleri yaşlandıkça küçülür ve yüzde yaşlı bir yüz ifadesi oluşur. Özellikle yüze canlı bir görünüm ve denge sağlamak için elmacık kemiği dolgusu uygulanabilmesi olası durumlardan birisidir.

Belirgin elmacık kemiğine sahip olmak için bu dolgu işlemleri kullanılabilir. Elmacık kemiğine uygulanan bu işlemler, sarkık yanakları düzeltir ve görsel olarak daha düz hale getirir.

Bölgeye enjekte edilen dolgu, yüz hacmini artırır ve genç bir görünüm sağlar. Bu sayede yüzde estetik açıdan iyi bir profil ortaya çıkarılır ve cilt toparlanır ve yüz bölgesinde lifting etkisi yaratır.

elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Neresidir?

Yanak bölgesi ve kafatası, elmacık kemikleridir. Elmacık kemiği, yüz bölgesinin en dikkat çekici bölgesi olduğu için birçok estetik uygulamaya maruz kalmaktadır. Bu işlemler, özellikle elmacık kemiği belirgin olmayan kişiler tarafından sıklıkla gerçekleştirilir. Bu estetik uygulamalar, yüzdeki ifadeyi daha net hale getirerek yüzü estetik oranlara yaklaştırıyor.

elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu dolgu yöntemi, cerrahi müdahale gerektirmeyen ve etkili bir süreçtir. Elmacık kemiği dolgusu için kullanılan dermal dolgu malzemeleri, vücutta doğal olarak bulunan malzemelerdir. İşlem, dolgu malzemelerinde bulunan hyalüronik asit nedeniyle insan vücuduna zarar vermez.

Elmacık kemiğini ve yüz hatlarını uyumlu hale getirmek için bu işlemler belirli aşamalardan oluşur. Uygulama yüzde simetrisini sağlamak için kişi oturur pozisyona getirilir ve işlem bu şekilde başlar. Elmacık kemiği dolgu işleminin adımları şunlardır  İlk olarak lokal anestezik krem uygulanır. Bu krem bölgeyi uyuşturmaya yardımcı olur.

 Uygulama alanında uyuşma sağlandıktan sonra uygun dozlarda dolgu maddesi enjekte edilir. Her iki elmacık kemiğine iki mililitre doz uygulanarak hedeflenen hacim oranı sağlanır.

 Bazı durumlarda daha fazla doz gerekebilir. İlk işlemden iki hafta sonra ikinci doz uygulanır. Enjekte edilen dolgunun işlem alanına oturması için iki hafta yeterlidir. Ek doz için gerekli olan planlama bu şekilde kolayca yapılabilir.

Hemen Randevu Al

Kimlere Elmacık Kemiği Dolgusu Yapılmaz?

Elmacık kemiğine dolgu yapmak, genel sağlığı iyi olan herkesin yapabileceği bir operasyondur. Bununla birlikte, doktor onayı olmadan veya bir dizi farklı nedenden dolayı bazı durumlarda bu dolgunun yapılması tavsiye edilmemektedir. Elmacık kemiği dolgusu yaptıramayan kişiler arasında diyabet, kan pıhtılaşması bozukluğu veya kan inceltici ilaçlar kullanımı, cilt enfeksiyonu ve diğer cilt hastalıkları, işlem alanında açık yaralar, hamilelik veya emzirme dönemi ve kullanılan dolgu malzemelerine alerji olabilir.

Elmacık Kemiği Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Elmacık kemiği dolgu çeşitleri dörttür. Bunların arasında hiyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, poli-L-laktik asit ve polimetilmetakrilat bulunur.

Hyralüronik Asit

Dolgu malzemeleri arasında en yaygın olarak kullanılanlardan biridir. Bu madde özellikle ciltte doğal olarak bulunur. Bu nedenle çok yaygındır. Ciltteki hyalüronik asit miktarı yaşlanmaya bağlı olarak düşer. Bu azalma hacim kaybına ve sarkmaya neden olur. Hacim kaybı olan bölgelere bu dolgu malzemesi uygulanır ve dolgunun etkisi ile uygulama bölgesi onarılır.

Kalsiyum Hidroksiapatit

Bu dolgu malzemesi, elmacık kemiklerinde derin izleri azaltmak ve yüze daha fazla hacim kazandırmak için kullanılır. Uygulandığı bölgeye hacim kazandıran kalsiyum hidroksiapatit, aynı zamanda kolajen üretimini destekler. Bu dolgu malzemesi, diş minesinde ve kemiklerde doğal olarak bulunduğu için uygulandığında herhangi bir alerjik etki yaratmaz.

PoliL Laktik Asit

Bu dolgu malzemesinin yaşlanmayı tersine çevirdiği bölgeler kısıtlı olsa da oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu dolgu malzemesinin kullanıldığı yerler; göz, ağız ve dudak çevresidir. Ayrıca en iyi etki ettiği alanlar; çene ve yanaklardır. Bundan dolayı elmacık kemiğine gerçekleştirilen dolgu işlemlerinde sıklıkla kullanılan maddelerden birisidir. Bu maddenin en önemli avantajı etkisini uzun bir süre koruyabilmesidir.

Polimetilmetakrilat

Özellikle orta derece sarkma ve kırışıklıklar için kullanılır. Kolajen içerikli bir yapıya sahip olduğu için etkisi çok büyüktür. Bu maddenin birkaç kez enjekte edilmesi gerekse de, etkisi yıllarca devam edebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, kaybedilen hacme ve yüz orantısına göre doğru doz miktarının kullanılmasıdır.

 İşlem hem estetik hem de doğal olmalıdır. Bu durum dikkate alınmalıdır.

Dolgu uygulamalarının birincil amacı, küçük dokunuşlarla yüzdeki azalan hacmi ve eski yüz ifadesini yeniden canlandırmaktır. Hacim kaybı kademeli olarak giderilmelidir.

 İşlemlerin genellikle altı ila on iki ay sürer. Cilt yapısı, dolgu maddesi veya dolgunun kalitesi bu kalıcılık süresini değiştirebilir. Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri kullanıldığı sürece, yüz ifadesi ve doğallığı yeniden canlandırılabilir.

 İşlem öncesinde ve sonrası olarak elmacık kemiği ve diğer yüz bölgelerinin kapsamlı bir incelemesi, amaçlanan içeriği belirleme yeteneğine sahiptir.

 Deneyimli bir doktor ve ekip tarafından uygulandığında, estetik açıdan çekici ve doğal görünen sonuçlar elde etmek mümkündür.

Elmacık Dolgusu Ne Sağlar? Ne İşe Yarar?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzün belirli kasları azalmakta ve yüz yapısı değişmektedir. Özellikle elmacık kemiği, elmacık dolgusu ile daha belirgin ve daha dolgun hale geliyor.

Bu işlem, kişinin elmacık kemiğinin daha genç görünmesini sağlar. Elmacık kemiği kırışıklıkları, elmacık kemiği dolgusu ile pürüzsüzleştirilebilir.

Elmacık dolgusu, belirli durumlarda elmacık kemiklerindeki dokuların zayıflamasına neden olabilir. Dokuların azalmasıyla yüz aşağıya iniyor. Dolgu, bu sorunun önüne geçiyor. Dolgu işlemleri, kişinin görselliğini uzun süre koruyabilir ve yüzünün daha genç ve dinamik görünmesini sağlar.

Bu dolgu tekniği yüzde daha keskin bir ifade oluşturur. Diri bir cilt de elde edilir. Yüzü daha zayıf ve daha sağlıklı görünüyor. Elmacık dolgusu, gerilmiş bir cilt görünümüne sahip olmak için kullanılır.

Dolgu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Estetik işlemlerde kullanılan birçok farklı malzeme vardır. Bununla birlikte, kullanılan malzemenin güvenilir olup olmadığı çok önemlidir.

Elmacık dolgusu işlemleri için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış malzemeler kullanılabilir. Bu ürünlerin sağlığa zararlı olmadığı da çeşitli testler yoluyla kanıtlanmıştır.

Hyalüronik asit, dolgu işlemlerinde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Bu madde normalde insan vücudunda da bulunabilir. Bu nedenle bu maddenin kullanılması sorunsuzdur.

Bu madde sorunlu alana uygulanır ve ilgili doktor tarafından bir elmacık kemiğine dolgu yapılır. Hyaluronik asit ve dolgu maddeleri farklı malzemelerden oluşur. Bu malzemeler, sorunlu bölgelerin iyileşmesine ve arzu edilen görünümün sağlanmasına yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Elmacık dolgusu için hyalüronik asit kullanımı yaklaşık on ila yirmi dakika sürmektedir. Anestezi kremi kullanılan dolgu uygulamasında uyuşma süresi de hesaba katıldığında, işlem yaklaşık bir saat sürebilir. Bununla birlikte, dolgu işlemleri için kullanılan çeşitli teknikler nedeniyle süre değişmektedir.

Özellikle kişinin kendi yağları kullanılacaksa, liposuction işleminden kısa bir süre önce yapılmalıdır. Dolayısıyla toplam süre bir saattir.

Dolgunun türüne göre işlemin etkisi süresi de değişmektedir. Bununla birlikte, dolgu işlemleri için ortalama bir süre 6 ila 12 aydır. Uygulanan doz miktarı ve kişinin cildi buna izin verir. Cilt yapısı ve dolgu kalitesi, dolgunun kalıcılık süresini önemli ölçüde etkileyen faktörlerdir. Bu nedenle, kişiye özel bir kalıcılık söz konusu olabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Elmacık kemiği dolgusu işlemleri genellikle çok az yan etkiye sahiptir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve önemli sorunlara neden olmamaktadır. Bölgede morarma, kızarma, kaşıntı, şişlik ve hassasiyet gibi bilinen yan etkiler genellikle birkaç hafta içinde kendiliğinden geçer.

Yan etkiler daha çabuk ortadan kalkar, özellikle buz kompresi kullanarak. Dolgu maddesine alerji, dolgu sızması, ödem ve enfeksiyon gibi durumlar bazı durumlarda ortaya çıkabilir. Yan etkiler yaşadığınızda doktorunuza danışmalısınız. çünkü bu yan etkiler zararlı olabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Dolgu uygulamaları, cerrahi işlemler olmadığı için fiziksel çaba gerektirmeyen bir iyileşme sürecidir. Bununla birlikte, iyileşme süreci olarak bilinen bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bu dikkat edilmesi gereken hususlar dışında herhangi bir özel bakıma ihtiyaç duyulmamakta ve işlem tamamlandıktan sonra günlük hayata devam edilebilir.

İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır// Enjeksiyon uygulamasının ardından morarma, şişlik ve kızarıklık meydana gelir. Yan etkiler genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden ortadan kalkar. Bu yan etkilerini azaltmak için buz kompresi de kullanılabilir.

 İşlem sonrasındaki ilk 24 saat boyunca uygulama alanında su bulunmamalıdır. Bu nedenle enfeksiyon riskini de azaltmak mümkündür.

 İlk hafta ödem olabilir. Ek olarak, uygulama alanının belirli kısımlarında sertlikler oluşabilir. Bir hafta içinde bu durumlar normal kabul edilir. Bu şikayetlerin geçmesi durumunda doktora başvurulmalıdır.

 Uygulamadan sonra bol miktarda su içmek, dolgunun hacmi ve kalıcılığı için çok önemlidir.

 Sauna, hamam, deniz gibi yerlere gitmek ve sıcak banyo yapmak, dolgunun kalıcılığını azaltan faktörlerdir. Bu nedenle, bu tür aktivitelerden belirli bir süre boyunca uzak kalmak gerekiyor.

 Uygulama bölgesine sert bir şekilde dokunmayın.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2024

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2024 işlemlerinin maliyeti çok değişebilir. Bunun birkaç nedeni vardır  uygulama yeri, kişinin cildi, kullanılan dolgu malzemesi, dolgu kalitesi ve doktorun deneyimi. Her bir bileşen fiyatları değiştirir. Uygulama merkezinin fiyat politikası da dolgu işlemleri için fiyatları değiştirebilir.

İşlem öncesinde güncel fiyat bilgisi almak için kapsamlı bir araştırma yapmak gerekebilir. Böylece hem dolgu süreçleri hem de fiyatları öğrenebilirsiniz. İşlem merkezine karar verdikten sonra, elmacık kemiği dolgusu işlemiyle ilgili süreçlere devam etmek için önce muayene olunmalıdır. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram: dilberestetik

Elmacık kemiği dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Genel olarak, dolgu işlemleri uzun süre kalıcıdır. Elmacık dolgusu işlemlerinin kalıcılık süresi, birçok faktör tarafından değişebilir. Cilt yapısı, kullanılan dolgu maddesi, kullanılan doz, dolgu kalitesi ve kişinin yaşantısı bunlardan bazılarıdır. Ancak genel bir kalıcılık süresi verilecekse 9 ila 12 ay arasında bir süre söz konusu olabilir. Bu sürenin sona ermesinden sonra kişi eski haline dönecektir. İşlem bittikten sonra yeniden dolgu uygulanarak işlemin etkisini uzun yıllar boyunca sürdürmek mümkündür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Zaman Erir?

Dolgunun uygulanmasından sonra oturması ve iyileşme süreci başlar. Dolgunun oturması yedi ila on gün sürer. Hyalüronik asit içeren dolguların belirli bir kullanım süresi vardır. Kullanım süresi genellikle 6 ila 12 aydır, ancak bazen 18 aya kadar çıkabilir. Bu süre sona erdiğinde, dolgu kendiliğinden erimeye başlar. Dolgunun vücuttan silinmesiyle kişi eski görünümünü geri kazanır. İşlem, isteğe bağlı olarak yeniden yapılabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yüzü Kaldırır mı?

Elmacık dolgusu yapılmasının birkaç nedeni vardır. Kırışıklık gibi birçok değişiklik, özellikle yaşlanmaya bağlı olarak elmacık kemiklerinde meydana gelir. Bunu düzeltmek için dolgu işlemleri kullanılıyor. Bu dolgu işleminin yüzde lifting etkisi, kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Hyalüronik asit dolgusu, sarkmalar ve kırışıklıkları düzeltir ve yüz yukarı doğru kalkar. Bu dolgu uygulamaları, kişinin daha genç ve dinamik görünmesini sağlar.

Elmacık Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur? İ

İşlem tamamlandıktan sonra dolgunun oturması genellikle yedi ila on gün arasında gerçekleşir. Bu zaman dilimde yüzde ödem ve şişlik var. Yüzün bu yabancı maddeye alışması zaman alır. Dolgun daha hızlı oturması için soğuk kompres kullanılabilir. Elmacık kemiğine yapılan operasyonlardan sonraki rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olur. Yüzün belirli noktalarına ve elmacık kemiğine yavaş bir şekilde masaj yapmak da bir başka yöntemdir. Bu işlemler, dolgunun daha iyi görünmesini ve daha hızlı oturmasını sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kaç Yaşında Yapılır?

Elmacık dolgusu işlemleri için 18 yaşından büyük olmak ve vücut gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. 18 yaşından büyük ve sağlıklı herhangi bir kişi bu dolgu işleminden rahatlıkla yararlanabilir.

Elmacık Kemiği Kaç Günde Kaynar?

Elmacık kemiğinin kaynaması kullanılan yönteme göre değişmektedir. İşlemden sonra şişlik ve morarmalar birkaç haftayı bulabilir. Vücudun iyileşme süreci devam ediyor. İyileşme sürecinde uygulanan bölge son derece hassas ve hassastır. Bu nedenle kişi sabırlı olmalıdır. Elmacık kemiğinin kaynaması için belirli bir süre gerekebilir.

Yanak Dolgusu Kaç Ayda Bir Yapılır?

Yanağın dolgusu için tek bir seans yeterli olacaktır. Dolgu işlemlerinin en büyük avantajlarından biri, herhangi bir kısıtlama olmadan tekrar kullanılabilir olması. Yeniden dolgu, dolgunun etkisi geçtikten sonra uygun zaman aralığında yapılabilir. Bu işlemler doğru zamanda gerçekleştirildiğinde önemli sorunlar ortaya çıkmaz. Bu işlemler, herhangi bir sınırlama olmadan uygulandığından, dolgunun kullanım ömrü uzamaktadır. Bu durumda kişiye büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle, dikkat edilmesi gereken şey, dolgunun etkisinin geçmesi ve buna göre işlemin tekrarlanmasıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı mıdır?

Dolgu uygulamalarının zararlı olduğunu söylemek yanlış olacaktır çünkü işlemde kullanılan maddeler insan vücudunda bulunuyor ve birçok testten geçti. Kök hücre, yağ enjeksiyonu ve hyalüronik asit içeren dolgu yöntemleridir. Kişinin kendi hücrelerinden alınan bu maddeler doğaldır. Sonuç olarak, işlemin küçük yan etkileri dışında hiçbir zararı yoktur. Bu yan etkiler kısa sürede ortadan kalkar. Bunun bir sonucu olarak, elmacık dolgusu işlemlerinin zararlı olmadığı düşünülür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı mı?

Dolgu işlemleri kişinin uzun süre kalıcılığını garanti etmez. Bununla birlikte, elmacık dolgusu için kullanılan diğer dolgu yöntemlerine bakıldığında, elmacık dolgusu için gereken süre daha uzun olabilir. Ek olarak, dolgunun ömrü her kişide farklı değildir. Dolgunun vücut tarafından emilme hızı, bunun en büyük nedenidir. Ancak kalıcılık süresi genellikle 9 ila 12 aydır. Bu süre bazen 1,5 yıla kadar çıkabilir. Dolgunun sürekli olarak tekrarlanması kalıcılık süresini uzatır. Dolgunun iyi bir şekilde yapılması ve özenli bir şekilde ele alınması süreci uzatma potansiyeline sahiptir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

Dolgu işlemleri sırasında kişinin ağrı ve acı yaşamaması için çeşitli anestezi teknikleri denenmektedir. Bu teknikler lokal veya sedasyon olarak öne çıkmaktadır. Bazı durumlarda genel anestezi de kullanılabilir. Anestezik kremler uygulandığında, kişi işlem sırasında acı hissetmez. Bazı insanlar için acı eşiği çok düşük olabilir. Bu kişilere enjeksiyon yoluyla da anestezi uygulanabilir. Elmacık dolgusu işlemi, uygulanacak bölgeyi kısa sürede uyuşturmaktan sonra gerçekleştirilir.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

Kalıcılığın süresini etkileyen birçok faktör vardır. Cilt yapısı, dolgu malzemesi, miktarı, kalitesi ve yaşam tarzı bunlardır. Elmacık dolgusu, diğer dolgu türlerinin aksine belirli bir süre boyunca kullanılabilir. Bu dayanma süresi 6 ila 12 ay arasındadır. Bu süre bazı durumlarda 18 aya kadar çıkabilir. Yanaklar dondurulduktan sonra eski haline döner. Bununla birlikte, kalıcılığı uzatmak için elmacık dolgusu bir kez daha yapılabilir. Bu nedenle dolgu uzun süre kullanılabilir.

Elmacık Kemiğinde Görülen En Yaygın Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Hacim kaybı, elmacık kemiğinin en yaygın şekil bozukluklarından biridir. Yaşlanma, kilo alıp verme, kolajen üretiminin azalması ve diğer birçok neden hacim kaybına neden olabilir. Bu hacim kaybını düzeltmek için dolgu işlemleri kullanılır. Elmacık kemiğinin belirsizliği diğer bir sorundur. Uzman doktor elmacık kemikleri üzerine dolgu enjekte ederek bu sorunları çözer. Bu işlemler sayesinde kalıcı, sağlıklı bir yüz görünümü elde edebilirsiniz.

Elmacık kemiği dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Elmacık Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.