İçeriğe geç

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiklerini belirginleştiren ve daha simetrik yüz hatlarına sahip olunması için uygulanan elmacık kemiği dolgusu oval hatlara sahip ve sarkmalardan şikâyetçi olanlar için harika sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemikleri, yüz hatlarının yapısına bağlı olarak ve yaşın ilerlemesiyle çıkık ve canlı görünümünü yitirebilmektedir. Bu bölgelerde oluşan sarkmalar veya genetik yapı itibariyle yuvarlak hatlara sahip olmak elmacık kemiklerinizin sağladığı sempatik çekici görünümün yitirilmesine neden olabilmektedir.
Ameliyatsız bir şekilde uygulanan elmacık kemiği dolgusu, kibar ve etkileyici görünümü elde etmeniz için mükemmel sonuç veren bir işlemdir.

elmacık kemiği dolgusu fiyat

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak hastanın yüz yapısı incelenerek nasıl bir yüz hattına sahip olmak istediği üzerine ayrıntılı bir görüşme yapılmaktadır. Burada doktorunuz olarak sizlere yüz hatlarınızı en iyi şekilde gösterecek ve karakterinize uyumlu uygulama aşamalarından söz etmekteyiz.  Herkesin yüz yapısı ve hatları farklı olmaktadır. Bu nedenle her hastaya yapılan uygulama da farklı bir yaklaşım gerekmektedir. Aksi takdirde yüzünüzle uyumsuz bir sonuç elde ederek memnun kalmayacağınız bir işlem almış olursunuz. Bu aşamada uzman bir hekim tarafından işlem görmeniz gerekmektedir. 

İşlem gerektiren bölgeler belirlendikten sonra deri altına, özellikle kemiğin üst kısmına dolgu malzemesi enjekte edilmektedir. Bu sayede daha belirgin ve sizi daha genç gösteren elmacık kemiklerine sahip olursunuz. İşlem sırasında kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Vücudumuzda nem maddesi olarak adlandırılan hyaluronik asit maddesinin dolgu malzemesi olarak kullanılması,
  • Hastanın vücudundan alınan yağların(basen ve kalça) elmacık kemiklerine enjekte edilmesi,

Elmacık Kemiği Dolgusu işlemi sırasında en çok merak edilen konulardan biri işlemin ağrılı olup olmadığıdır. Bu husus, uygulamada seçilen yönteme göre değişiklik göstermektedir. Hyaluronik asit uygulamasında işlemden önce bölgeye anestezik krem sürülmesiyle minimum acı duyulması sağlanmaktadır. Kişinin kendi yağ hücrelerinin uygulanması, öncesinde liposuction ameliyatı gerektirdiği için işlem yapılırken herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır.

Hemen Randevu Al

Elmacık Kemiği Dolgusu Gerektiren Durumlar

  • Yüz hatlarının yeterince belirgin olmaması,
  • Yaş itibariyle almacık kemiklerinin olduğu bölgede sarkmalar olması,
  • Asimetrik yüz hatlarına sahip olmak,
  • Hızlı kilo verilmesiyle yüzde meydana gelen çökme ve sarkmalar,
  • Daha çekici ve belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak isteyenler için elmacık kemiği dolgusu uygulanan en etkili yöntemlerden biridir.

Elbette bunların yanında sadece estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin de seçmiş olduğu bir yöntemdir. Kişinin kendisini daha canlı ve genç hissetmek istemesi ve bunun için ameliyat olmak istemediği durumlarda uygulanan dolgu işlemleri, oldukça cazip ve sonuçları maksimum memnuniyet uyandıran işlemlerdir.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Kalıcılık Süresi

Uygulama yöntemine göre değişen bu süre hyaluronik asit ile gerçekleştirildiğinde 6 ay ila 1 sene arasında kalıcılığını korur.
İyileşme süreci ise hyaluronik asit uygulamasında kızarıklık veya morluk oluşabildiği için birkaç gün içerisinde geçmektedir. Luposuction işlemi gerektiren yağ enjeksiyonunda ise 1-2 haftayı bulabilen bir iyileşme süreci söz konusu olmaktadır.

Elmacık kemiği dolgusuyla ilgili sizlerden gelen soruları ise inceleyerek konuyla ilgili daha merak ettikleriniz için;

Elmacık kemiği dolgusunun herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Uygulama esnasında kullanılan hyaluronik asidin insan vücudunda bulunması ve yağ dokusu yönteminde yine hastadan alınan yağın kullanılması sebebiyle elmacık kemiği dolgusunun bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Elmacık kemiği dolgusu yaptırdıktan sonra yüzde şişme veya ödem oluşur mu?

Uygulama sonrası yüzde kızarıklık veya morarma olabilmektedir. Ancak bunlar işlem sonucunda oluşan normal tepkiler olduğu için hiçbir sorun teşkil etmez. Şişlik gibi durumlarda ise buz kompresi uygulamak yeterli ve etkili olacaktır.

Elmacık kemiği dolgusu ile istediğim estetik görünümü elde edebilir miyim?

Dikkat çeken ve sağlık bir yüz tanımı simetrik hatlara sahip ve genç gözüken yüz hatlarına sahip olmaktan geçer. Ancak gerek ilerleyen yaş gerekse genetik yapı nedeniyle herkes istediği görüntüye sahip olmayabilir. Bu durum estetik alanında gerçekleşen yenilikler sayesinde artık geçmişte kalmaktadır. Her birey doğal görünümünden taviz vermeden hayalindeki görünüme yüz dolgusu işlemleriyle rahatlıkla sahip olabilmektedir.

Yüz hatlarımla uyumlu ve güzel gösterecek bir elmacık kemiği dolgusunu nasıl belirleyebilirim?

Bu aşamada sizlere işlem yapmadan önce yüz hatlarınız belirlenmekte ve yüz haritanız çıkarılmaktadır. Cilt yapınız incelenerek ne kadar oranda bir dolgu malzemesi kullanılacağına karar verilmektedir. Alanında uzman estetik doktorumuzun yapacağı ayrıntılı muayene ile sizi en iyi şekilde yansıtacak ve yüz güzelliğinizi ortaya çıkaracak şekilde dolgu işlemi yapılmaktadır. Siz de daha dolgun ve belirgin almacık kemiklerine sahip olmak istiyorsanız size en doğru ve güvenilir bir tedavi süreci sunan kliniğimizi ziyaret edebilir uzman doktorumuzla beklenti ve isteklerinizi paylaşabilirsiniz. Tüm hastalarımızı süreçle ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgilendirerek en ufak bir şüphe bırakmadan hak ettikleri görünümü elde etmeleri için yardımcı olmaktayız.

Elmacık kemiği dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Elmacık Dolgusu için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?