İçeriğe geç

Dudak Dolgusu & Botoks

Yetkili sağlık kurumları tarafından onay almış, 6 ay ile 1 yıl arasında değişen kalıcılığı ile güvenilir olan dudak dolgusu ve botoks maddeleri tercih etmekteyiz.

dudak dolgusu botoks istanbul

Dudaklar, özellikle kadınların yüz hatlarında en dikkat çekici ve göz alıcı bölgelerden birsidir. Kişinin simasında en önemli etkiye sahip dudak dolgusu & botoks, daha alımlı ve kadınsı görünmenin yanında kendini ifade etmeni anahtarı olmaktadır. 

Özellikle makyaj yapıldığında kişiyi ön plana çıkaran dudaklar, sadece ruj sürerek belirginleşebildiği için çoğu zaman kadınları hüsrana uğratabilirken kimi zamanda yaşla birlikte kusurları da ön plana çıkarabiliyor. Ancak dudak dolgusu ile tüm bu şikâyetler artık tarihe karışıyor.

dudak dolgusu nedir

Dudak Dolgusu Nedir? 

Öncelikle dudak dolgusunu tanımlamadan önce dudak dolgusu kimlere yapılır bunlardan bahsetmek daha doğru olacaktır. 

Dudak dolgusu; ince dudaklara sahip kişilerin daha çok tercih ettiği bir uygulama olsa da yaşla birlikte dudakların dolgunluğunu kaybetmesiyle ve oluşan kırışıklıklardan şikâyetçi tüm danışanlara yapılabilmektedir. 

Amaç sadece dudağı daha dolgun göstermek değil aynı zamanda yüz hatlarına uygun sizi daha genç ve bakımlı gösterecek yüz hatlarını kazandırmaktır. Bu sayede makyaj yapılmasa dahi dudaklar her zaman sağlıklı ve bakımlı gibi durmaktadır.

Dudak dolgusu; ince ve yaş itibariyle kırışıklık sebebiyle dolgunluğunu kaybeden dudaklara uygulanan ve uygulama için kullanılan malzemeye verilen isimdir. 

Bu yöntemde en çok kullanılan yöntem ise hyaluronik asittir. Kullanılan bu madde çoğu kişide tedirginlik yaratsa da aslında hyaluronik asit insan bedeninde bulunan bir maddedir. 

Özellikle ileri yaşlarda bu maddenin vücuttaki etkisi azaldığı için dolgun ve fresh görünüm etkisi de yitirilmektedir. Aynı zamanda bu yöntem, daha kıvrımlı dudak görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin de sıklıkla başvurduğu bir uygulamadır. 

Çünkü dudakların büyüklüğünden dolgunluğundan memnun olunsa da kimi zaman istediğimiz görüntüyü yansıtmayabilir. Kıvrımlı dudak hatlarının kadınsı ve çekici görünümün sürekli makyaj yaparak sağlamak makyajı sildikten sonra bireylerde çekingenlik yaratabilmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere dudak dolgusu hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri hazırladık.  

dudak dolgusu istanbul

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama esnasında öncelikle doktorunuz ile yüzünüze en uyumlu ve sizi en iyi şekilde yansıtacak dudak şekli üzerine görüşme gerçekleşmektedir. Dudak dolgusu her birey için farklı bir uygulama anlamına gelmektedir. 

Bu nedenle kişinin tercihi ve doktorun görüşü doğrultusunda sizin için en iyi görünüm amaçlanmaktadır. İşlem öncesinde steril bir ortam sağlanması için hem siz hem de klinik ortam hazırlanır.

 İşlem süresi 5-10 dakika sürmekte ve herhangi bir acı duyulmaması için lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında belirli masaj hareketleriyle birlikte buz kompresi de yapılamaktadır.

 En iyi sonuç ise uygulamadan birkaç gün sonra görülmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra çok daha belirgin ve çekici dudakların görünümüyle ayna karşısından ayrılamayacağınızdan emin olabilirsiniz!

Hemen Randevu Al

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şüphesiz günümüzde bu uygulamayı gerçekleştiren birçok merkez bulunmaktadır. Ancak güvenilir ve işini doğru uygulamalar ile yapan bir yer bulmak dudak dolgusu yaptırmak için dikkat etmeniz gereken ilk adım olmalıdır. Bunun için bu uygulamayı gerçekleştirecek kişinin iyi bir estetik cerrahı olması şarttır. 

Günümüzde merdiven altı olarak tabir ettiğimiz kişi/kişiler tarafından gerçekleştirilen yöntemler kesinlikle tercih edilmemelidir. Dudak dolgusu için hızlı ve kolay bir yöntem olsa da mutlaka bir doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumlar(enfeksiyon, orantısız bir görünüm vb.) ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi de son derece önemlidir. Kullanılan ürünü üreten firma ve ürünün kalitesi hem sağlık hem de kullanım süresi açısından etkili olmaktadır. Her ne kadar hyaluranik asit yapı itibariyle insan bedeniyle uyumlu olsa da dışarıdan bir enjeksiyon söz konusu olduğu için en iyi ve en güvenilir ürünlerin kullanımı memnuniyet açısından en iyi tercihtir.

dudak dolgusu
dudak botoks istanbul

Dudak Botox Uygulamaları Nedir?

Dudak bölgesine enjekte edildiğinde botoks birden fazla amaca hizmet edebilir. Bu amaçlar şu şekildedir;

  • üst ve alt dudak bölgesindeki kırışıklıkların en aza indirilmesi
  • ağzın köşelerinin yükseltilmesi
  • ağzın köşelerinden aşağıya doğru uzanan kukla çizgilerinin giderilmesi
  • diş eti  düzeltilmesi

Botoks dudak enjeksiyonlarının dudaklarınızın görünümünü nasıl değiştirdiği enjekte edildiği alana bağlıdır. Bu etkilerin hepsi tek seansta ortaya çıkamaz. Çoğu zaman seanslar yaklaşık 10 ila 15 dakika arasında sürer. Cerrahi bir prosedür olmadığı için sonrasında iyileşme süresi gerekmez. Randevunuzdan hemen sonra olağan faaliyetlerinize devam edebilmeniz mümkündür..

Instagram: dilberestetik

Günümüzde en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biri olan dudak dolgusu ve botoks için en çok merak soruları sizler için derledik;

Dudak dolgusu ile doğal bir görünüm elde etmek mümkün müdür?

Dudak dolgusu, kişilerin talepleri ve nasıl görünmek istedikleriyle alakalıdır. Doğal bir görünüm elde etmek elbette mümkün. Günümüzde standart uygulamaların yerine artık daha kişiselleştirilmiş uygulamalar bulunmaktadır. Çünkü herkesin yüz hatları farklıdır. Bu nedenle uygulama da kişiden kişiye değişmektedir.

Dudaklarımda aşağı doğru sarkma mevcut, bu nedenle mizacım biraz sert duruyor. Dudak dolgusu ile bu görünüm düzelir mi?

Kimilerinde genetik olarak dudak kıvrımları aşağı doğruyken kimi zamanda ilerleyen yaşla vücudun elastikiyetini kaybetmesiyle aşağı doğru bir sarkma görünmektedir. Dudak dolgusu, bu görünümü yenileyerek kıvrımları desteklemektedir. Böyle mizacınız daha yumuşak görünürken dudaklarınız da daha sağlıklı görünüme kavuşabilir.

Dudak dolgusunu bir kere yaptırmam yeterli mi? Veya ne kadar sürede yeniletmem gerekiyor?

Dudak dolgusunda görünüm, kalıcılık ve kullanım süresi kişilerin dudak yapısı ve yaşıyla birlikte değişiklik göstermektedir. Ancak dudak dolgusunun sağlamış olduğu görünümü korumak istiyorsanız 8-12 ay arasında tekrar uygulanmalıdır. Elbette bu karar doktorunuzun muayene sırasında vereceği bir karardır. Dudak dolgunsun yenilenebilir olması memnuniyetsizlikleri ortadan kaldırmaktadır. İlk uygulamadan sonra kazanacağınız deneyim sayesinde bir sonraki uygulamada talebinizi doktorunuza daha ayrıntılı bir şekilde iletebilirsiniz. Böylece her zaman mükemmel dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Botox Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Dudak botoksunun sizin için iyi bir seçenek olup olmadığına karar vermek için daha önce bu işlemi yaptıranların prosedür öncesi ve sonrası fotoğraflarını inceleyin. Kararınızı verirken bu fotoğrafların genellikle işlemden hemen sonra çekildiğini, dudakta şişlik olabileceğini ve şişlik azaldığında daha doğal bir görünüm kazanacağını göz önünde bulundurmalısınız. Dudak botoksunun nasıl yapıldığını anlamak için prosedürden önce, sonra ve işlem esnasında nelerin gerçekleştiğinden bahsedelim. İşlemden 3 ila 4 gün önce alkol ve aspirin gibi kan sulandırıcılardan uzak durmanız gerekir. Aksi takdirde işlem sonrası şişliği daha kötü hale gelebilir. Dudak botoks uygulaması yalnızca 10- 15 dakika sürer. İşlem esnasında acı hissedilmez ancak oluşan hissi bazı hastalar sivilce patlatma ya da hafif bir bası olarak tarif eder. İşlem sadece doktorun üst dudağınızın ortasına ve köşelerine botoks enjekte etmesidir. Bunun dışında bir müdahaleye gerek yoktur.

Dudak Botox Uygulaması Zararlı Mıdır?

Dudak botoks uygulaması genellikle güvenli ve düşük riskli bir prosedür olarak kabul edilir. Bunun sebebi de çok az dozajda enjeksiyon yapılmasıdır. En yaygın yan etkiler tedavi bölgesinde hafif morarma veya şişlik görülmesidir. Daha yüksek dozda enjeksiyon yapılmasına bağlı olarak dudaklar fazla gevşer ve kapanması zorlaşır. Burada, botoks yapan doktorun niteliğinin önemi ortaya çıkıyor.
Dudak botoksuna bağlı olarak ilk gün şu belirtiler de ortaya çıkabilir;

salya akıtma

belirli kelimeleri söylemede zorluk

tükürme veya ıslık çalamama

içtikten sonra sıvıları ağızda tutamama

ağzın bir tarafa doğru sarkması

Nadiren botoks baş ağrısına, ateşe ve titremeye neden olabilir. Botoksun diğer nadir yan etkileri yutma güçlüğü, konuşma zorluğu veya konuşma bozukluğu, nefes almada zorluk ve bulanık görmedir. Bu durumlarda hemen doktorla irtibata geçilmesi gerekir.

Dudak dolgusu veya botoks kaç yaşında yapılır?

Dudak botoks uygulaması 18 ila 50 yaş arasındaki herkese yapılabilir. Bu işlemi tercih etme sebebi genellikle dudak üzerindeki kırışıklıkların yok edilmesini istemek, gülümseme esnasında üst dudağın kaybolmamasını istemek ve diş eti gülümsemesi görünümünden kurtulmaktır ve botoks, bu isteklerin hepsini yerine getirebilecek en güvenli kozmetik prosedürdür.

İstanbul'da dudak dolgusu ve botoks fiyatları ne kadar?

Fiyat, uygulanacak markanın türüne, uygulanan miktara, yaşadığınız bölgeye ve tedaviyi aldığınız doktora bağlıdır. Bu konuda çok ucuz bir yerden hizmet almak asla kâra geçmek demek değildir. Dudak botoksunun kişisel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilmemesi ve bir tıp doktoru tarafından uygulanmamasına bağlı ortaya çıkabilecek yan etkiler sizi risk almaktan alıkoymalıdır. Dudak botoksu cerrahi olmayan bir kozmetik prosedür olsa da her zaman eğitimli bir tıp doktoru tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Doktorla işlemden önceden görüşmek her zaman iyi bir fikirdir, böylece prosedür sırasında ne yapacaklarını açıklayabilir ve size diğer hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını gösterebilir. İşlem sırasında sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre dozaj belirlemek ve işlem sonrası memnuniyetinizi ve durumunuzu takip etmek ancak deneyimli ve nitelikli bir tıp doktorunun başarabileceği bir iştir. Prosedürün her aşamasında sizin sağlık durumunuzu kontrol eden ve taleplerinizin yerine getirilmesini önemseyen Botox Merkezi, herkesin istediği dudak botoksuna olası en güvenli şekilde ulaşmasını sağlar. Botox Merkezi’nin tamamen doktorlardan oluşan ekibi, hastanın sağlığını her ilkenin önüne koyar.

Dudak dolgusu sizin için uygun mu?

Kişiye özel uygulamalar ile daha düşük risk alın! Dudak dolgusu ve botoks uygulaması için hemen iletişime geçebilirsiniz.